Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8593
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na sesji o rozwoju

Piątek, 29 października 2021, 6:31
Autor: WAC
Powiat: Na sesji o rozwoju
Fot. WAC
Na kolejneji sesji zebrali się wczoraj (28.10) radni Rady Powiatu Karkonoskiego. Obrady pod nieobecność chorego przewodniczącego Eugeniusza Kleśty prowadził wiceprzewodniczący Leszek Supierz.

W trakcie obrad radni przyjęli dwa bardzo istotne dokumenty planistyczne: „Program zrównoważonego rozwoju publicznego transportu drogowego dla powiatu karkonoskiego” i „Program rozwoju powiatu karkonoskiego na lata 2021 - 2027)

Pierwszy z nich określa najważniejsze obszary w jakich będzie podążał rozwój powiatu, drugi jest niezbędny do prowadzania przewozów publicznych.

Program rozwoju powiatu jest niezwykle istotny w przypadku ubiegania się przez jednostkę samorządu o środki ze źródeł zewnętrznych krajowych jak i unijnych – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Zadania z obszarów wymienionych w tym dokumencie jako strategiczne z reguły są lepiej punktowane przy aplikowaniu o dotacje. W przypadku naszego powiatu te obszary są bardzo szerokie i jest to między innymi: ochrona środowiska, drogownictwo, ochrona zdrowia, pomoc społeczna, oświata, architektura i geodezja. Nasz program musi być spójny z programem rozwoju województwa dolnośląskiego. Z kolei z nim muszą współgrać podobne programy gminne.
W programie dotyczącym rozwoju komunikacji zapisane są wszystkie linie, które wchodzą w skład Powiatowej Komunikacji Autobusowej. Dokument określa też którędy mogłyby przebiegać nowe linie autobusowe na terenie powiatu, ale także wykraczające poza jego obszar, w kierunku powiatów jaworskiego, lubańskiego, lwóweckiego i kamiennogórskiego. Konieczność przygotowania przez nas tego dokumentu wynika z zapisów ustawy o organizacji transportu publicznego. Bez tego dokumentu nie moglibyśmy w przyszłym roku prowadzić Karkonoskiej Komunikacji Autobusowej - kończy K. Wiśniewski.

Podczas sesji rada wysłuchała też szeregu sprawozdań dotyczących różnych aspektów życia społecznego na obszarze powiatu. Dotyczyły one funkcjonowania szkół, kultury, sportu i turystyki.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
29%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
922
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group