Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3024
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na ratunek tonącym

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 5 maja 2014, 7:47
Aktualizacja: 12:12
Autor: Angela
Fot. st. kpt. Andrzej Ciosk
Na „żwirowni” w Wojanowie oraz na rzece Kamienna w Cieplicach grupa jeleniogórskich strażaków ćwiczyła ratowanie tonących. Przed sezonem letnim takie działania prowadzone są każdego roku. Od nich bowiem zależy ludzkie życie.

Mimo apeli, ostrzeżeń, próśb, gróźb i kar każdego roku w dzikich kąpieliskach kąpią się tłumy. Często bez kontroli i bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wielu wskakuje do wody po alkoholu lub przecenia swoje umiejętności. Wtedy ich życie zależy od skuteczności ratowników. Dlatego tak ważne są te szkolenia.

- W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z JRG1 i JRG2 Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze. Podejmowanie poszkodowanego z wody realizowane było przy użyciu rzutki siatkowej oraz ratowniczej, a także koła ratunkowego. W czasie szkolenia doskonalono także metodę wyciągania z wody człowieka przez ratownika znajdującego się w wodzie. Do działań ratowniczych użyto również pontona z napędem silnikowym. Zajęcia były prowadzone przez członków specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego działającej w ramach KM PSP w Jeleniej Górze – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 5-05-2014 8:05
...i gondolu z napędem turbinowym...
~coś takiego 5-05-2014 11:15
zanim dojadą, zobaczą, wezwą łódkę i ściągną osoby przeszkolone to akcja ratownicza zamieni się w poszukiwawczą.
~why 5-05-2014 13:04
A gdzie bezpiecznie można się wykapać ???? Basen na Sudeckiej Ścięgny i gdzie jeszcze?????
~pepek 5-05-2014 17:55
w wannie!?
~adi 5-05-2014 22:45
Ja co kilka dni pomykam do Term. Niezbyt drogo i można się wypluskać w cywilizowanych warunkach. Hejterzy chyba się obrazili, bo tłoku też nie ma. Pewnie urządzili sobie prywatne "termy" (wanna + junkers). Przynajmniej nikt nie musi oglądać ich obrzydliwych brzuchów i sflaczałej skóry.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group