Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9959
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na ratunek tonącym

Poniedziałek, 5 maja 2014, 7:47
Aktualizacja: 12:12
Autor: Angela
Region: Na ratunek tonącym
Fot. st. kpt. Andrzej Ciosk
Na „żwirowni” w Wojanowie oraz na rzece Kamienna w Cieplicach grupa jeleniogórskich strażaków ćwiczyła ratowanie tonących. Przed sezonem letnim takie działania prowadzone są każdego roku. Od nich bowiem zależy ludzkie życie.

Mimo apeli, ostrzeżeń, próśb, gróźb i kar każdego roku w dzikich kąpieliskach kąpią się tłumy. Często bez kontroli i bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wielu wskakuje do wody po alkoholu lub przecenia swoje umiejętności. Wtedy ich życie zależy od skuteczności ratowników. Dlatego tak ważne są te szkolenia.

- W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z JRG1 i JRG2 Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze. Podejmowanie poszkodowanego z wody realizowane było przy użyciu rzutki siatkowej oraz ratowniczej, a także koła ratunkowego. W czasie szkolenia doskonalono także metodę wyciągania z wody człowieka przez ratownika znajdującego się w wodzie. Do działań ratowniczych użyto również pontona z napędem silnikowym. Zajęcia były prowadzone przez członków specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego działającej w ramach KM PSP w Jeleniej Górze – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group