Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6748
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojcieszów: Na przełaj z olimpiadą

Czwartek, 11 października 2018, 6:38
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 6:20
Autor: WAC
Wojcieszów: Na przełaj z olimpiadą
Fot. użyczone
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wojcieszowie był Organizatorem VIII Dolnośląskiego Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

Ponad stu zawodników z Dolnego Śląska rywalizowało w biegach na 800, 1600 i 2400 metrów w ośrodkowym, zabytkowym parku dzięki pracownikom szkoły - od dyrekcji, nauczycieli, wychowawców począwszy, a na pracownikach biura, kuchni i wolontariuszach skończywszy.

W zawodach wystartowały kluby: „Anna” Legnickie Pole, „Jeżyk” Lwówek Śląski, „Jeżyki” Wałbrzych, „Junior” Milicz, „Liczyrzepa” Miłków, nowo powstały klub „Niezłomni” Wrocław, „Olimpijczyk” Bolesławiec, „Podaj rękę” Kamienna Góra, „Polkowicki olimpijczyk”, „Radośni” Dobroszyce, „Razem” Lubań, „Sportowiec” Ostrowina, „Tacy sami” Kamienna Góra i nasz klub „Promyk” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie.

- Przez kilka dni przed zawodami wszyscy niepokoiliśmy się o pogodę – mówi dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wojcieszowie Iwona Jancik. - W dzień zawodów (4.10) w kroplach deszczu wszyscy ruszyli do ostatnich przygotowań. Na twarzach było widać niepokój i małe zwątpienie, czy pogoda nie pokrzyżuje organizacji zawodów. Jednak z każdą minutą słońca było coraz więcej. Już podczas uroczystego rozpoczęcia nie było śladu deszczu i wszystko mogło potoczyć się wg ustalonego harmonogramu.

Od pierwszego startu dziewcząt na 800 metrów po bieg dla najbardziej wytrzymałych na 2400 metrów trwała zacięta walka o jak najlepsze miejsca. Sytuacja na trasie często ulegała zmianie a zmęczenie dawało o sobie znać nie tylko podczas rywalizacji, ale i po ukończeniu biegu. Wszyscy zawodnicy szybko zregenerowali siły i po ciepłym posiłku cierpliwie oczekiwali wyników. Jak to w sporcie bywa ci co wygrali byli bardzo uradowani, a miejsca poza podium cieszyły się mniejszym entuzjazmem. Jednak wszyscy godnie przyjęli swoje medale i chętnie mówili o tym, że dalej będą dzielnie trenować i następnym razem zdobędą lepsze miejsca. Na koniec zostało już tylko zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, opuścić flagę i uroczyście zakończyć zawody, co uczynił Zbigniew Pietruszka.

Wszyscy zawodnicy w podzięce za swój wysiłek otrzymali słodką niespodziankę, ufundowaną przez Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne MIŁEK. Klub PROMYK Wojcieszów bardzo dziękuje wszystkim zawodnikom, trenerom, opiekunom, rodzicom oraz gościom za przybycie na zawody oraz wspaniałą atmosferę.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group