Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5163
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na pomoc przyrodzie

Poniedziałek, 9 marca 2020, 15:00
Aktualizacja: Wtorek, 10 marca 2020, 13:19
Autor: 112
Region: Na pomoc przyrodzie
Fot. Archiwum Policji
Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikami z KPN, Strażą Leśną Nadleśnictwa Kowary i Kamienna Góra 8 marca br. w obszarze Przełęczy Okraj prowadzili działania przeciwko osobom jeżdżącym skuterami śnieżnymi, crossami i quadami po terenach objętych ochroną.

Mundurowi prowadząc działania w rejonie Przełęczy Okraj zauważyli dwóch mężczyzn, którzy poruszali się w obszarze lasów i obszarze chronionym Natura 2000 skuterami śnieżnymi. Podjęli próbę ich zatrzymania, jednak kierowcy zlekceważyli sygnały i zaczęli uciekać. Mundurowi ruszyli za nimi. Mężczyźni uciekali po nieośnieżonych drogach leśnych, ścieżkach i łąkach. W trakcie ucieczki skuter jednego z nich uległ awarii. Mężczyzna próbował uniknąć zatrzymania ukrywając skuter pod gałęziami i sam się za niego chowając. Drugiego z nich funkcjonariusze zatrzymali kilka kilometrów dalej w kompleksie leśnym. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego w wieku 26 i 44 lata.

Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione czyny przed sądem między innymi za nielegalny wjazd do lasu, niszczenie przyrody i płoszenie zwierząt.

W trakcie podobnych działań 8 lutego br. między Jakuszycami a Szrenicą policjant we wspólnym patrolu ze strażnikami leśnymi zatrzymali mieszkańca Świeradowa, którzy poruszał się skuterem śnieżnym w obszarze ścisłej ochrony ostoi cietrzewia. Mężczyzna ten dobrowolnie poddał się karze, którą uzgodniono na 12 tysięcy złotych. Jest to kara grzywny i nawiązki za poczynione szkody przyrodnicze.

W związku ze wzrostem czynów zabronionych na obszarach objętych ścisłą ochroną zainstalowano tam urządzenia rejestrujące.

Za nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł. W uzasadnionych przypadkach policjanci kierują sprawę do sądu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

41
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
304
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group