Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7923
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na podbój Odysei w Jeleniej Górze i w Bautzen

Środa, 14 lipca 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Na podbój Odysei w Jeleniej Górze i w Bautzen
Fot. ....
Od 16 do 25 lipca trwać będą w naszym mieście Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Odyseja”. Celem jest podtrzymywanie, upowszechnianie tradycji ej Polski i Niemiec.

Młodzież nauczy się aktywności obywatelskiej. Spotkanie polsko-niemieckie poza walorami czysto artystycznymi pomoże także w przełamywaniu barier, stereotypów i przybliży oba narody.

Dzięki teatrowi nawiążą dialog, którego treścią będą wspólne pragnienia, marzenia i cele. Projekt zakończy się widowiskiem plenerowym, które zostanie zrealizowane na placu Ratuszowym. Główną inspiracją dla spektaklu jest motyw wędrówki Odyseusza, który jest wzorem poszukiwań i dążenia do własnego domu.

Literatura antyczna stanie się punktem wyjścia do budowania konstrukcji historycznej wędrówek mieszkańców Dolnego Śląska. Historia opowiedziana przez młodzież przedstawiać będzie kształtowanie regionu na przestrzeni wieków, dzięki wielokulturowej tradycji.

Organizatorami warsztatów są Jeleniogórskie Centrum Kultury, Teatr Odnaleziony w Jeleniej Górze we współpracy z Socjokulturalnym Centrum Kultury Steinhaus Bautzen w ramach Projektu „Od fundamentów po szczyty” 2010 – 2012. Widowisko powstałe w trakcie warsztatów będzie można obejrzeć 24 VII o godzinie 21:30 na placu Ratuszowym. Jeśli ktoś nie zdąży może udać się 25 VII do Bautzen, gdzie spektakl będzie powtórzony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group