Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na koncercie tłumy

Środa, 26 września 2018, 9:11
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2018, 6:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na koncercie tłumy
Fot. Przemek Kaczałko
W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego gościł Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem, a organizatorzy otworzyli wejścia na balkony, aby pomieścić wszystkich melomanów.

Koncert był okazją do świętowania 100. rocznicy Odzyskania przez Polską Niepodległości, a jednocześnie związany z obchodami jubileuszu 300-lecia Kościoła Łaski. Patronat Honorowy nad koncertem objął Andrzej Duda - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, udzielając specjalnego Patronatu Narodowego Prezydenta RP w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Jak mówił ks. Andrzej Bokiej, koncert znakomicie dopełniał zakończony niedawno festiwal XXI Silesia Sonans i to nie ostatnie wydarzenie, jakie przewidziano z okazji obchodów Niepodległości oraz 300-lecia świątyni. Na 11 listopada przewidziano kolejny koncert, który będzie zwieńczał uroczystości narodowego jubileuszu.

Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbywał się pod dyrekcją Grzegorza Mielimąki. Artyści rozpoczęli od Bogurodzicy, którą licznie zgromadzona publiczność wysłuchała na stojąco. W repertuarze znalazły się utwory nawiązujące do Niepodległości Polski, inspiracje sakralne, a całość wypełniła światowa muzyka klasyczna.

Twoja reakcja na artykuł?

20
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
7
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group