Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 9787
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Na biegówki do Jakuszyc

Sobota, 11 grudnia 2021, 7:00
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Na biegówki do Jakuszyc
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów
Biegacze narciarscy rozpoczęli już sezon na trasach w Górach Izerskich z centrum w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Ratrak stowarzyszenia Bieg Piastów przygotowuje regularnie trasy. W piątek (10.12) można było biegać po około 20 kilometrach tras. Od dziś (11.12) dostępnych jest kolejnych piętnaście kilometrów.

Pokrywa śnieżna wynosi od 20 do 50 centymetrów. Następujące trasy są przygotowane: Jakuszyce – Dolny Dukt, Jakuszyce – Górny Dukt, z Rozdroża pod Cichą Równią na kopalnię Stanisław oraz do Stacji Turystycznej Orle, z Orla przez Samolot do Jakuszyc, jak również odnogi od Samolotu: trasa Maćkowiaka, łącznik z Cichą Równią, łącznik z trasą Elektrowni Turów przez Rozdroże Miedziane. Od dzis ratrakowane są także trasy wokół Koziego Grzbietu oraz odcinka z Jakuszyc do Stacji Turystycznej Orle. Warunki narciarskie są dobre, gdzieniegdzie wystają gałęzie, ale można już biegać na dobrych nartach, a nie na szutrówkach (nartach, których nam nie szkoda, jeśli zostaną zarysowane).

W weekend spodziewamy się bardzo wysokiej frekwencji – informuje Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Parkingi z pewnością szybko się zapełnią. Przypominamy, że do Jakuszyc można przyjechać pociągiem lub autobusem. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego są czynne. Ratrakujemy trasy dla biegaczy narciarskich. Pieszych prosimy, by nie chodzili po nich. Polecamy piękne szlaki piesze, na których też można już cieszyć się zimą, a ratrak po nich nie jeździ. Propozycja na dziś: wspaniała Droga pod Reglami ze Szklarskiej Poręby do Przesieki.

W okolicach Jakuszyc Bieg Piastów proponuje pieszym następujące wędrówki: trasa na Orle tzw. spacerowa (wspólna z biegaczami narciarskimi), trasą z ostatniego parkingu w Jakuszycach przed granicą z Czechami, tzw. obwodnica jakuszycka (drugie wejście drugą drogą w lewo po wjeździe do Jakuszyc ze Szklarskiej), trasą Świńskie Dziury - ostatnia przed granicą czeską w prawo, zielonym szlakiem PTTK na Szrenicę przez Owcze Skały, wejście obok leśniczówki jakuszyckiej.

Twoja reakcja na artykuł?

90
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
2%
Złości
1
1%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1770
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group