Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9847
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MZK uzupełnia tabor i kierowców

Poniedziałek, 15 lutego 2016, 7:43
Aktualizacja: 13:52
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: MZK uzupełnia tabor i kierowców
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
W najbliższych dniach dowiemy się kto wygrał przetarg na dostawę trzech używanych autobusów, które do końca marca br. trafią do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Jeleniej Górze. 11 lutego minął termin składania ofert. Spółka zakończyła również rekrutację kierowców. Zajmą oni miejsce pracowników, którzy odeszli na emeryturę.

Autobusy zostaną kupione w leasingu. – Mają to być dwa hybrydowe autobusy i jeden z napędem spalinowym – mówi Jerzy Wolski, prezes spółki MZK w Jeleniej Górze. – Autobusy będą klasy maxi czyli po około 40 miejsc siedzących i ponad 70 miejsc stojących. Pojazdy będą niskopodłogowe i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje prezes spółki.

Ich dostawcę poznany w najbliższych dniach. Obecnie trwa weryfikacja ofert, i jeśli wszystkie dokumenty będą zgodne z wymogami, spółka zwizytuje autokary u dostawców, a następnie pojazdy zostaną dostosowane do wymogów technicznych i kolorystycznych jeleniogórskiego MZK.

Na ulicach autobusy pojawią się więc nie wcześniej niż za dwa miesiące. – Hybrydy będą jeździły na najdłuższych trasach z Zabobrza do Cieplic i Sobieszowa, ale chcemy też pokazać je na innych liniach, bo będą to pierwsze autobusy hybrydowe w spółce – dodaje prezes Jerzy Wolski.

W ostatnich dniach spółka zakończyła również jedną z rekrutacji kierowców. – Przyjęliśmy dwie osoby, ale przewidujemy jeszcze kilka rekrutacji w tym roku – mówi prezes. – Nowe przyjęcia wynikają przede wszystkim z odejścia obecnych pracowników na emeryturę, a w tym roku przejdzie na nią kilkanaście osób – dodaje prezes.

Obecnie w MZK pracuje 155 kierowców. Ci, którzy zaczynają pracę, mogą liczyć na około dwa tysiące złotych na rękę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
948
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group