Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4337
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "My z Wami" w JCK

Niedziela, 3 kwietnia 2022, 9:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "My z Wami" w JCK
Fot. Tomek Raczyński
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny pod hasłem "My z Wami", z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie uchodźców przebywających w naszym mieście.

Na scenie wystąpili: Filip Jaguś, Jacek Jaguś z Piotrem Michalakiem, Klaudia Kręcisz, Jacek Szreniawa i Amelia Szewczyk, zespół L.P.G., Diana Jonkisz, Agnieszka Ejsmont z zespołem Torcido, a także chór Colorus. Finałem koncertu było wspólne wykonanie utworu Chłopców z Placu Broni - Kocham Wolność.

Inicjatorka koncertu - Rita Schaeper z chóru Colorus, podkreślała, że należy karmić zarówno ciało, jak i duszę.

Trzeba dzielić się tym, co kochamy. Czułam, że muzyka nas łączy ze swobodnym życiem, daje siłę do działania. Pomysł udał się dzięki wsparciu Jeleniogórskiego Centrum Kultury, a także dzięki wspaniałym muzykom, którzy od razu zgodzili się bezpłatnie wystąpić - mówiła Rita Schaeper.

Datki wrzucane do puszek, "Moja Fundacja" przekaże na wsparcie uchodźców przebywających w Jeleniej Górze. Jak mówił prezydent miasta, przebywa u nas ok. 2500 osób, które uciekły przed wojną, z czego 600 w zasobach miasta, gdzie mają zapewniony nocleg i wyżywienie. Imprezę poprowadzili: Jacek Szreniawa i Rita Schaeper.

Twoja reakcja na artykuł?

15
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
22%
Złości
4
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group