Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7889
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: My mieliśmy łatwiej – mówią policyjni emeryci

Środa, 25 czerwca 2008, 16:45
Aktualizacja: 16:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: My mieliśmy łatwiej – mówią policyjni emeryci
Fot. TEJO
Choć są już na emeryturze, nie zapominają o swojej służbie i młodszych kolegach. Mowa o byłych funkcjonariuszach policji, których w środę przyjął w ratuszu i wyróżnił prezydent Marek Obrębalski. Eks mundurowi współczują swoim następcom trudniejszych czasów.

Szef miasta podziękował przedstawicielom Stowarzyszenia Emerytów Policyjnych za ich niesłabnącą aktywność. Każdy z zaproszonych dostał pamiątkowy album, monetę dukata o nominale cztery jelenie oraz Kroniki Jeleniogórskie Herbsta.

Stowarzyszenie jest wprawdzie zarejestrowane we Wrocławiu, ale w Jeleniej Górze działa bardzo aktywnie. – Skupiamy w naszych szeregach 1160 członków (w Jeleniej Górze 280) – powiedział nam Zygmunt Dziewicki, wiceprezes zarządu wojewódzkiego stowarzyszenia. Są wśród nich także byli funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Pożarnej. W marcu minęło 10 lat od chwili powołania organizacji w Jeleniej Górze.

– Mamy bardzo bliski kontakt z czynnymi funkcjonariuszami i związkiem zawodowym policjantów. Organizujemy wiele imprez integracyjnych, na co nie było czasu podczas służby. Choćby po to, aby nie zapomnieć naszych twarzy i przygód – usłyszeliśmy.

Obecni policjanci mogą wiele się od swoich starszych kolegów nauczyć, ale ci z kolei pilnowali porządku w zupełnie innych czasach. – Zmienił się charakter przestępczości. Czyny, których w przeszłości nie notowaliśmy, teraz się nasilają. Gatunkowo są bardzo poważne. Współczujemy naszym kolegom pełniącym teraz służbę, bo warunki dla nich są zdecydowanie trudniejsze i bardziej niebezpieczne. Wspieramy ich moralnie, bo fizycznie już trudniej. Jesteśmy wszyscy w podeszłym wieku – skonkludował nasz rozmówca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group