Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4955
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzyka dała pocieszenie w nieszczęściu

Poniedziałek, 31 maja 2010, 8:36
Aktualizacja: 18:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Muzyka dała pocieszenie w nieszczęściu
Fot. TEJO
Ofiarom kataklizmów był poświęcony koncert zespołu wokalnego działającego przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. J. Garści w Cieplicach. Grupa – wspierana przez nauczycieli instrumentalistów – zaprezentowała się wczoraj w kościele przy ulicy Morcinka.

– Długo czekaliśmy na ten koncert. Kiedy już miał się odbyć, wszyscy dowiedzieliśmy się o tragedii w Smoleńsku. Później niektóre regiony kraju dotkęła klęska powodzi – powiedział ksiądz Grzegorz Niwczyk, proboszcz parafii Matki Boskiej Królowej Polski i Świętego Franciszka z Asyżu witając Darię Wyrostek-Pelc, organizatorkę wydarzenia, oraz młodszych i starszych muzyków. Wśród nich pojawiła się Anna Pietrzak, dyrektor PSM I stopnia im. Janiny Garści. Wystąpiła także uzdolniona wokalnie Gabriela Kowalewska, uczennica PSM II stopnia im. Moniuszki.

Ks. Grzegorz Niwczyk dodał, że ten koncert zabrzmi jako wyraz solidarności z tymi, którzy cierpią w wyniku powodzi. – A także tymi, którzy stracili swoich bliskich w katastrofie pod Smoleńskiem – dodał duchowny.

Grupa wykonała muzykę pasyjną w nowoczesnych aranżacjach. Znane pieśni zabrzmiały w radosnym i pełnym entuzjazmu wykonaniu. Nastrój dodatkowo podkreślały światła. Zarówno te sztuczne, jak i promienie zachodzącego słońca, które filtrowały wnętrze kaplicy dając jej niepowtarzalną atmosferę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group