Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5952
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyczno–filmowa inauguracja Zoom Festiwalu

Środa, 17 lutego 2016, 12:20
Aktualizacja: Czwartek, 18 lutego 2016, 7:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Muzyczno–filmowa inauguracja Zoom Festiwalu
Fot. Przemek Kaczałko
To już 19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Zoom–Zbliżenia” organizowanego przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce w Teatrze im. C.K. Norwida, gdzie wystąpił Mieczysław Szcześniak.

Pierwszego dnia festiwalu jeleniogórzanie mieli okazję obejrzeć dwie projekcje w Kinie Lot. Na początek wyświetlono obraz Marcina Koszłaka pt. „Czerwony Pająk” - opowiadający o seryjnym mordercy z czasów PRL. Następnie przyszedł czas na „Moje córki krowy” w reż. Kingi Dębskiej, czyli opowieść o siostrach, które mimo wzajemnej niechęci musiały współpracować. Po filmie nadarzyła się okazja na spotkanie z aktorką Gabrielą Muskałą, która grała rolę Kasi – jednej z tytułowych bohaterek.

Po dwóch projekcjach filmowych wielbiciele dobrego kina, ale i muzyki spotkali się w Teatrze Norwida, gdzie wystąpił Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Heredzin Trio. Zanim jednak głos oddano artystom, na scenie pojawiła się dyrektor Osiedlowego Domu Kultury Sylwia Motyl-Cinkowska, która wraz z prezydentem Jeleniej Góry Marcinem Zawiłą, oficjalnie otworzyła 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Zoom-Zbliżenia”. Organizatorzy podkreślali ogromną dawkę dobrego kina i spotkań z gwiazdami, jakie zaserwują do niedzieli (21.02) włącznie jeleniogórzanom i turystom, oddając następnie scenę w ręce Mieczysława Szcześniaka z zespołem. Chociaż sam Heredzin nie wystąpił (z powodu kontuzji ręki), to muzycy zadbali o pozytywny nastrój zgromadzonych gości.

Dzisiaj (17.02) kolejne propozycje filmowe i artystyczne. O godz. 16:30 w Kinie Lot film „Bracia” w reż. Wojciecha Staronia, w tym samym czasie w BWA (ul. Długa) odbędzie się promocja książki Łukasza Maciejewskiego pt. „Aktorki. Portrety”. Godz. 18.00 w Kinie Lot to czas na „Noc Walpurgi” w reż. Marcina Bortkiewicza, po którym odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Zajączkowską, a na zakończenie drugiego dnia „Mów mi Marianna” Karoliny Bielawskiej, z którą również będzie można spotkać się po filmie.

Szczegóły festiwalu na: zoomfestival.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group