Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4716
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Muzycznie w „Rudawach”

Piątek, 9 lipca 2021, 7:02
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Muzycznie w „Rudawach”
Fot. użyczone
Kilka dni temu w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich odbył się koncert będący zwieńczeniem projektu „Piosenka jest dobra na wszystko”, realizowanego przez Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości dzięki darowiźnie z Fundacji PGE.

Głównym celem projektu było rozbudzanie u dzieci radości płynącej z kontaktu z muzyką. Podczas śpiewania, muzycznych zabaw i wspólnego słuchania muzyki dzieci pobudzały i rozwijały swoją kreatywność i muzyczną wyobraźnię. Program działań realizowany podczas systematycznych spotkań, warsztatów wokalno-muzycznych, prób zespołowych i indywidualnych, obejmował ćwiczenia oddechowe, prawidłowej dykcji i emisji głosu, pracę z mikrofonem, naukę piosenek jedno i dwugłosowych, tworzenie własnych tekstów i muzyki.

Realizacja projektu rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku, ale została przerwana z powodu obostrzeń covidowych – mówi Krystyna Pisarska ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich. - Dopiero w drugiej połowie czerwca wznowione zostały próby wokalne prowadzone przez Marcelinę Bienkiewicz oraz Jacka Szreniawę, a finałem projektu był bardzo udany koncert, na którym młodzi wokaliści zaprezentowali przygotowane podczas warsztatów utwory. Goście koncertu mogli również obejrzeć wystawę zdjęć ze świetlicowych działań. Wystawa przez kilka dni była prezentowana na ogrodzeniu świetlicy, a następnie została przeniesiona do wnętrza. Po występie artyści oraz publiczność zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group