Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5677
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Muzycznie, poetycko i aktorsko czyli weekend z Martą Andrzejczyk

Środa, 21 listopada 2012, 10:26
Aktualizacja: 10:27
Autor: mestra
Jelenia Góra/Sobieszów: Muzycznie, poetycko i aktorsko czyli weekend z Martą Andrzejczyk
Fot. Organiatorzy
Wyjątkowy recital i monodram w wykonaniu olsztyńskiej artystki odbędzie się już w najbliższy piątek i sobotę w sali widowiskowej MDK „Muflon” o godz. 19.00.

Na piątek 23 listopada, artystka przygotowała recital „Kobieta czasownik”. To muzyczno-poetycko-aktorska podróż po zakamarkach kobiecej duszy. Kobieta czasownik odmienia się niezależnie od tego, co robi, jakie wykonuje czynności i w jakich jest stanach. Występuje w różnych aspektach i stronach. Kobieta czasownik może być niedokonana (śpiewać) oraz dokonana (zaśpiewać), występuje w rodzaju żeńskim w liczbie pojedynczej. Obok kobiety czasownika występuje najczęściej zaimek osobowy – On – wyjątkowy, odmienny przez przypadki, liczby i rodzaje element grający. Kobieta czasownik wyjątkowo nie odpowiada na pytanie: co robi?

Dzień później (24 listopada), Marta Andrzejczyk zaprezentuje monodram muzyczny „Spadanie też jest formą lotu”. Będą to wiersze Sylvii Plath w tłumaczeniu Julii Hartwig, Jana Rostworowskiego, Agnieszki Kochanowskiej, Teresy Truszkowskiej. „Spadanie też jest formą lotu” jest opowieścią o decyzjach, wyborach, konsekwencjach; powtarzające się jak katarynka i przenikające się w spektaklu motywy: śmierć, miłość, mężczyzna.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o rezerwację miejsc: telefonicznie (75 755 37 70) lub
e-mailowo: muflon@sobieszow.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group