Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3683
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzyczna przygoda z Leonardem da Vinci

Czwartek, 12 sierpnia 2010, 8:57
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Muzyczna przygoda z Leonardem da Vinci
Uczniowie PSM I stopnia im. Janiny Garści podczas koncertu w Libercu.
Fot. TEJO
W nadchodzący poniedziałek 40–osobowa grupa uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze wraz z opiekunami wyjeżdża do Liberca w Czechach, aby realizować staż w ramach programu FRSE Narodowej Agencji Programu “Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci .

To już druga grupa uczniów tej szkoły wyjeżdżająca do Czech w ramach programu LdV. Pierwszy wyjazd miał miejsce w ubiegłym roku do Rumburka .
Teraz szkoła napisała projekt pod tytułem “Interpretacja i wykonawstwo utworów Fryderyka Chopina i polskich kompozytorów współczesnych”. Wszystko w ramach trwającego Roku Chopinowskiego. – informują organizatorzy. Projekt otrzymał pozytywną opinię ekspertów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i został zatwierdzony do realizacji.

Zajęcia w zakresie teorii i praktycznego wykonawstwa przeprowadzą nauczyciele zawodu Základni Umělecké Školy w Liberce. Z tą placówką szkoła cieplicka współpracuje od kilku lat w różnych dziedzinach. Uczniowie będą pracować nad estetyką brzmienia utworów, sposobem prowadzenia kantyleny, wyrazistą artykulacją , wzbogaceniem umiejętności technicznych, poprawną interpretacją, stylowością wykonywanej formy instrumentalnej i chóralnej. Projekt podsumują koncerty dla czeskiej publiczności.

Ponadto młodzież uczestniczyć będzie w szkoleniach kulturowo-językowo-pedagogicznych , by poznać kulturę czeską, podstawy czeskiego oraz słownictwo „branżowe”. Nabyte praktyczne umiejętności zostaną potwierdzone certyfikatem partnera czeskiego i dokumentem “Europass Mobilność”. Pomoże to młodzieży polskiej w przyszłości na podjęcie nauki w szkole muzycznej II stopnia, oraz studiów w Polsce lub za granicą – w krajach Unii Europejskiej.

W projekcie uczestniczą wybrani uczniowie z Jeleniej Góry ale także sąsiednich miejscowości: Piechowic, Wojcieszyc, Podgórzyna, Jeżowa Sudeckiego, Komarna a nawet Pasiecznika , Starej Kamienicy i Lubomierza, którzy uczęszczają do PSM I st. im. Janiny Garści. – Jest to wspaniały akcent na zakończenie wakacji – mówią zgodnie dzieci i ich rodzice, tym bardziej, że Komisja Europejska w całości pokrywa koszty uczestnictwa w projekcie – dodają organizatorzy. Młodzi adepci muzyki wrócą do Polski 30 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group