Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5946
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Muzeum szuka pamiątek po „dywanówce”

Środa, 18 września 2019, 8:12
Aktualizacja: Czwartek, 19 września 2019, 8:58
Autor: WAC
Kowary: Muzeum szuka pamiątek po „dywanówce”
Fot. użyczone
Działające w pomieszczeniach biurowych po dawnej Fabryce Dywanów w Kowarach Muzeum Sentymentów poszukuje pamiątek związanych z tym zakładem.

W zbiorach Muzeum Sentymentów, które gromadzi pamiątki związane z okresem PRL – u, znajduje się dość bogata kolekcja makatek wykonanych w „dywanówce” oraz zakładowe laboratorium. Brakuje jednak innych przedmiotów i dokumentów związanych z historią fabryki, która przez dziesięciolecia była wizytówką Kowar.

Zwracamy się do dawnych pracowników „dywanówki” lub ich rodzin z prośbą o przekazywanie do naszego muzeum pamiątek związanych z tym zakładem - mówi Andrzej Olszewski z Muzeum Sentymentów. - Wielu zwiedzających naszą placówkę pyta nas o przedmioty związane z tym zakładem i jego historią. Dlatego poszukujemy różnych przedmiotów i pamiątek pozostałych po nim, takich jak dokumenty, zdjęcia, dyplomy oraz puchary jakie pracownicy tej firmy zdobywali na różnych imprezach sportowych i nie tylko. W naszym muzeum znajdą one swoje godne miejsce i zostaną udostępnione zwiedzającym.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group