Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4296
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Muzealna lekcja z jajem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 11 marca 2009, 12:49
Aktualizacja: 20:04
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Warsztatami malowania pisanek Muzeum Karkonoskie rozpoczęło przygotowania do Wielkanocy. Placówka zaprosi mieszkańców Jeleniej Góry, aby sami przygotowali jajka, które zostaną poświęcone w Wielką Sobotę.

Warsztaty zaczęły się dziś pokazem malowania pisanek. Mistrzynią ceremonii była Joanna Matusza, która zaproszonym do Muzeum Karkonoskiego uczniom, między innymi ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze, zademonstrowała najprostszą technikę wykonywania świątecznych ozdób.

Trzecioklasiści z „szóstki” dekorowali wydmuszki rozmaitymi wzorami za pomocą rozgrzanej igły i roztopionego pszczelego wosku. Następnie pisanki „wędrowały” do słojów z farbami, gdzie uzyskiwały pożądane barwy i cieszyły oko wykonawców.

– W przyszłym tygodniu warsztaty poprowadzi Maria Iwaniszyn z Ukrainy, która zademonstruje technikę huculską – zapowiada Aneta Sikora-Firszt z Muzeum Karkonoskiego. Gratka dla wszystkich jeleniogórzan zapowiada sięna niedzielę, 22 marca. – Mamy wówczas dzień otwarty i zapraszamy wszystkich mieszkańców do muzeum na „pisankowe” warsztaty – zapowiada pani Aneta. Warto mieć ze sobą pisanki. Wstęp na pokazowe lekcje będzie wolny.

Wielkanocne warsztaty potrwają aż do 9 kwietnia. Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać się w dziale marketingu Muzeum Karkonoskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

rymcycymcy 11-03-2009 17:15
Tylko czy aby do Wielkanocy te jajka nie zaczną brzydko pachnieć ? :)
~Dag 11-03-2009 19:33
Do rymcycymcy - przecież napisano na początku drugiego, że dali dzieciom wydmuszki ;) Bardzo fajna rzecz taka "lekcja muzealna", szkoda, że już na takie za stara jestem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group