Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2229
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzealna lekcja z jajem

Środa, 11 marca 2009, 12:49
Aktualizacja: 20:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Muzealna lekcja z jajem
Fot. TEJO
Warsztatami malowania pisanek Muzeum Karkonoskie rozpoczęło przygotowania do Wielkanocy. Placówka zaprosi mieszkańców Jeleniej Góry, aby sami przygotowali jajka, które zostaną poświęcone w Wielką Sobotę.

Warsztaty zaczęły się dziś pokazem malowania pisanek. Mistrzynią ceremonii była Joanna Matusza, która zaproszonym do Muzeum Karkonoskiego uczniom, między innymi ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze, zademonstrowała najprostszą technikę wykonywania świątecznych ozdób.

Trzecioklasiści z „szóstki” dekorowali wydmuszki rozmaitymi wzorami za pomocą rozgrzanej igły i roztopionego pszczelego wosku. Następnie pisanki „wędrowały” do słojów z farbami, gdzie uzyskiwały pożądane barwy i cieszyły oko wykonawców.

– W przyszłym tygodniu warsztaty poprowadzi Maria Iwaniszyn z Ukrainy, która zademonstruje technikę huculską – zapowiada Aneta Sikora-Firszt z Muzeum Karkonoskiego. Gratka dla wszystkich jeleniogórzan zapowiada sięna niedzielę, 22 marca. – Mamy wówczas dzień otwarty i zapraszamy wszystkich mieszkańców do muzeum na „pisankowe” warsztaty – zapowiada pani Aneta. Warto mieć ze sobą pisanki. Wstęp na pokazowe lekcje będzie wolny.

Wielkanocne warsztaty potrwają aż do 9 kwietnia. Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać się w dziale marketingu Muzeum Karkonoskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group