Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6998
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mundial z perspektywy Jeleniej Góry

Piątek, 2 lipca 2010, 12:40
Aktualizacja: 21:00
Autor: arec
Jelenia Góra: Mundial z perspektywy Jeleniej Góry
Fot. organizator
Mundial wkracza w decydującą fazę. Na placu boju pozostało osiem najlepszych drużyn na świecie. Postanowiliśmy zapytać jeleniogórskich sportowców oraz samorządowców o zespół, który do tej pory zrobił najlepsze wrażenie oraz ten, który najbardziej rozczarował. Poprosiliśmy także o wytypowanie przyszłego Mistrza Świata.

Dziś o 16 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Holandia zmierzy się z Brazylią, z kolei o godzinie 20.30 Urugwaj zagra z Ghaną – ostatnim zespołem afrykańskim, który wciąż walczy o tytuł mistrzowski. Jutro czeka nas pojedynek gigantów, czyli spotkanie Niemców z Argentyną. Wieczorem Hiszpania zmierzy się z Paragwajem.

Do podzielenia się swoimi opiniami dotyczącymi Mundialu w RPA zaprosiliśmy ludzi sportu oraz samorządowców z Jeleniej Góry. Zadaliśmy trzy pytania: który zespół zrobił do tej pory najlepsze wrażenie, który najbardziej zawiódł oraz kto zostanie zwycięzcą turnieju.

Andrzej Ambroży, bramkarz A klasowego Pub Gola wskazał Argentynę jako zespół, który do tej pory pokazał się z najlepszej strony – Grają najfajniejszą dla oka piłkę – uzasadnił jeleniogórski piłkarz, który również Argentynę wytypował jako głównego faworyta do tytułu mistrzowskiego. Najbardziej zawiodła drużyna francuska– Rozczarowała postawa zarówno na boisku, jak i poza nim – powiedział Andrzej Ambroży.

Na Cezarym Wikliku, Przewodniczącym Komisji Kultury, Sportu, Turystyki i Zdrowia w Radzie Miejskiej, największe wrażenie zrobiła Reprezentacja Chile – Zagrali bez kompleksów. Można grać za pieniądze i dlatego, że się to lubi. Mam wrażenie, że chłopcy z Chile grają bo lubią ten sport – powiedział Cezary Wiklik. Największym rozczarowaniem dla jeleniogórskiego radnego okazał się zespół włoski – Dla mnie jest to także największa radość. Nie lubię ich gry i ucieszyłem się, że ktoś utarł im nosa. Włochy to zespół, który powinien grać na scenie – chodzi o symulowanie faulów. Sami przy tym faulują w obrzydliwy sposób. Myślę, że spotkała ich dziejowa sprawiedliwość – skomentował Cezary Wiklik.

Jeleniogórski radny nie chciał wytypować przyszłych mistrzów – Będzie to wypadkowa wielu czynników. Mam nadzieję, że wygra lepszy. Nie chciałbym, żeby zdarzyła się pomyłka sędziowska, odbierająca kibicom frajdę z oglądania Mundialu – tłumaczył Cezary Wiklik.

Grzegorz Królikowski za pozytywną postawę wyróżnił zespół niemiecki – Grają inaczej niż do tej pory. Jest to drużyna grająca z rozmachem – tłumaczył wiceprezes KKS Jelenia Góra, wskazując Niemców jako głównego kandydata do tytułu mistrzowskiego. Grzegorza Królikowskiego najbardziej rozczarowały zespoły Francji i Włoch.

Dobrą grę w obronie i skuteczność w ataku zespołu brazylijskiego wyróżnił Marek Herzberg, oceniając jednocześnie negatywnie drużynę włoską – Mistrz Świata powinien prezentować się ze smakiem, a u Włochów tego zabrakło. Poza tym nie zakwalifikowali się do 1/8 finału – powiedział trener Karkonoszy Jelenia Góra. Typując Mistrza Świata Marek Herzberg powiedział – Chciałbym, żeby to była drużyna europejska, ale myślę, że wygra Argentyna.

Prezes Szkółki Piłkarskiej Gol wskazał Niemców jako największe zaskoczenie turnieju – Jest to młody zespół z przeogromnymi możliwościami. Poza tym grają piłkę miłą dla oka. Piotr Lizak wytypował Hiszpanię jako największego faworyta do tytułu Mistrza Świata – Hiszpanie mają już za sobą jeden słabszy występ – przeciwko Szwajcarom. Argentynie taki mecz jeszcze się nie zdarzył. Poza tym Hiszpanie mają najlepszych piłkarzy na świecie. Jest to wyrównana drużyna, posiadająca najlepszych graczy na każdej pozycji. Tam nie ma małego zawodnika – tłumaczył Piotr Lizak, który jako największe rozczarowanie wskazał Francję i Włochy.

Jacek Włodyga najwyżej ocenił Brazylię – Perfekcyjna technika – powiedział krótko starosta jeleniogórski, którego również najbardziej rozczarowali Włosi. Według Jacka Włodygi Mistrzem Świata zostaną Niemcy – Potrafią grać perfekcyjnie, poza tym mają w sobie niesamowitą wolę walki.

Kto zostanie Mistrzem Świata –Brazylia, Argentyna, a może Niemcy? Z pewnością finaliści Mundialu z 2006 roku zaprezentowali się poniżej oczekiwań, co zgodnie stwierdzili wszyscy nasi rozmówcy.

Co na ten temat sądzą czytelnicy Jelonki? Zachęcamy do przedstawiania na forum swoich ocen i typów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1006
Tak
58%
Nie
34%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group