Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8286
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: MTB Sprint Weekend

Poniedziałek, 16 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2007, 11:32
Autor: KED
W Szklarskiej Porębie odbyły sie dwudniowe zawody w kolarstwie górskim

W ramach zawodów rozegrano trzy konkurencje. Pierwszą z nich był UpHill Sprint MTB. W tym nietypowym wyścigu zawodnicy ścigali się w trzyosobowych grupach na krótkiej 500 metrowej trasie pod górę o średnim nachyleniu 10 procent. Zwycięzcą rywalizacji został Adrian Rzeszutko z Myślenic przed Piotrem Formickim z Kostrzycy i Damianem Blachnikiem z Wałbrzycha. Jeleniogórzanie Piotr Chmielewski i Maciej Pałac zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce.

W sprincie MTB czyli minimaratonie o długości ok 20 kilometrów triumfował Damian Mroncz z Bytomia, przed Arturem Dzidą z Bielska Białej oraz Adamem Kopciem z Bolesławca. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się M. Pałac, zaś kolejni kolarze z Jeleniej Góry byli: piąty - Ernest Cichy oraz szósty - Paweł Wojczal.

Kolejną konkurencją był łączący elementy wyścigu australijskiego z cross - Cross Country Sprint MTB. Zawodnicy ścigali się na trasie liczącej prawie 800 metrów pokonując ją kilkakrotnie. Na zakończeniu każdego z okrążeń najsłabsi w stawce żegnali się z rywalizacją. W wyścigu zwyciężył P. Formicki przed D. Mronczem i A. Rzeszutką. Najlepszy z jeleniogórzan E. Cichy był piąty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group