Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8356
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Msza w intencji strażaków

Czwartek, 5 maja 2022, 6:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Msza w intencji strażaków
Fot. WAC
O opiekę do swojego patrona czyli świętego Floriana modlili się wczoraj (4.05) strażacy zawodowi oraz ochotnicy podczas mszy świętej w kościele pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze.

Okazją do wspólnej modlitwy był obchodzony 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka. Uroczystej mszy przewodniczył proboszcz zabobrzańskiej parafii, a jednocześnie kapelan powiatowy strażaków ks. Stanisław Bekes. Obecny był też kapelan strażaków diecezji legnickiej ks. Tomasz Biszko. O szczególną oprawę nabożeństwa zadbali też strażacy asystując przy ołtarzu.

Msza święta w dniu naszego patrona św. Floriana jest stałym elementem obchodów święta strażaka w Jeleniej Górze i powiecie karkonoskim – mówi komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze bryg. Andrzej Ciosk. - To dzień kiedy świętujemy i jesteśmy radośni. Modlimy się o to, aby nasze działania były bezpieczne i abyśmy tyle razy wrócili z akcji, ile razy wyjeżdżaliśmy. W tym dniu pamiętamy także o naszych zmarłych kolegach. Wraz z druhami OSP odwiedziliśmy dziś ich groby, aby zapalić symboliczne światełko pamięci i prosić o wsparcie tam z góry.

Twoja reakcja na artykuł?

23
56%
Cieszy
3
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
13
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group