Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7422
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MPGK czeka na nadejście zimy

Czwartek, 27 listopada 2014, 12:33
Aktualizacja: Piątek, 28 listopada 2014, 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: MPGK czeka na nadejście zimy
Fot. Angela
– Jesteśmy w pełni przygotowani do zimy. Nasze pługosolarki wyjadą na drogi jak tylko zacznie padać śnieg – zapewnia prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze Włodzimierz Stasiak. – Kupiliśmy 2,5 tys. ton soli, a kolejne 500 ton mamy w depozycie – mówi. W tegoroczną akcję zaangażowanych będzie 60 osób.

– W tym roku nie będziemy używali piasku, bo zatyka on kanalizacyjne. Ich udrażnianie to później ogromny koszt. Do wyjazdu na drogi gotowych jest 11 pługosolarek (o dwie więcej niż w roku minionym). Mamy również dwa unimogi z napędem na cztery koła (które służą do odśnieżanie dróg w terenach górskich, głównie w Jagniatkowie czy Sobieszowie oraz na wąskich uliczkach). Dodatkowo jest pięć ciągników z posypywaczami, a także sprzęt do odśnieżania chodników – wylicza prezes MPGK.

W tym roku spółka zajmie się odśnieżaniem wszystkich miejskich chodników i nie będzie – jak w minionym roku - dzielić tego zadania z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

- Mamy nadzieję, że w tym roku zima będzie w pełni, bo od dwóch lat miasto zrezygnowało z pogotowia, na które Wrocław co roku wydaje w sezonie 19 mln zł. My więc mamy płacone tylko za odśnieżane kilometry dróg i nikt nie płaci nam za tzw. puste kilometry czyli dojazdy do odśnieżanych miejsc. Kiedy więc nie ma zimy, ponosimy ogromne straty, które odbijają się na kondycji spółki, bo przeglądy maszyn i utrzymanie ludzi sporo kosztuje. Cieszy nas natomiast fakt, że we wrześniu br. radni podjęli uchwałę o zlecaniu naszej spółce zadań miejskich w trybie bezprzetargowym. To jest jakaś gwarancja stabilizacji naszej spółki.Tak jest w wielu państwach Unii Europejskiej. W tym roku też wystartowaliśmy w przetargu na odśnieżanie dróg w gminie Jeżów Sudecki i ten przetarg wygraliśmy. Będziemy odśnieżać część dróg w samym Jeżowie, ale i Dziwiszowie oraz Siedlęcinie – dodaje W. Stasiak.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group