Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4530
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Można tak parkować?

Środa, 7 lipca 2021, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Można tak parkować?
Fot. Czytelniczka
Zdjęcia przedstawiające samochód jednej z firm kurierskich, parkujący tylną osią na chodniku przy ul. Różyckiego na jeleniogórskim Zabobrzu przesłała do naszej redakcji pani Anna.

Dlaczego Straż Miejska toleruje parkowanie samochodu o masie powyżej 2.5 tony na chodniku? - pyta nasza Czytelniczka - Nadmieniam, że ten widok jest częsty, a kurier w tym czasie nie dostarcza przesyłek, bo na przykład auto stało ostatnio w tym miejscu przez całą noc.

W tej sprawie trwa obecnie procedura sprawdzająca, która ma wykazać, czy auto, którego dotyczy zgłoszenie od Czytelniczki Jelonki rzeczywiście ma wpisaną w dowodzie rejestracyjnym masę całkowitą powyżej 2,5 tony – mówi Artur Chmielewski z jeleniogórskiej straży miejskiej. - Zdarza się bowiem, że pojazdy dostawcze mimo dużych gabarytów ważą mniej. Przypomnę, że parkowanie na chodnikach jest dopuszczalne w przypadku, gdy ustawienie pojazdu jest możliwe w taki sposób, aby pozostawić dla pieszych minimum 1,5 metra szerokości chodnika. Pojazdy o masie całkowitej powyżej 2,5 tony mają zakaz parkowania na chodnikach. Według taryfikatora, nieprawidłowe parkowanie na chodnikach jest karane mandatem w wysokości 100 złotych i jednym punktem karnym. W przypadku samochodu dostawczego kara ta jest podwójna.

Twoja reakcja na artykuł?

9
11%
Cieszy
39
46%
Hahaha
5
6%
Nudzi
3
4%
Smuci
8
10%
Złości
20
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group