Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3377
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Możesz uratować czyjeś życie!

Piątek, 9 lutego 2018, 10:26
Autor: 112
Jelenia Góra: Możesz uratować czyjeś życie!
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz pracownikami MOPS–u systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

W środę (7.02) roku policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, i pracownikami MOPS-u sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja miała charakter pomocowy i miała na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

- W kilku miejscach mundurowi wraz z pracownikami socjalnymi zastali osoby bezdomne, jednak nie wszystkie były zainteresowane skorzystaniem z oferowanej im pomocy. W takich przypadkach pozostawiono im ulotki zawierające informacje o formach pomocy oferowanych przez miasto. Dwóch mężczyzn zastanych w pustostanach wyraziło zgodę na skorzystanie z pomocy w Ogrzewalni – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- W przypadku spotkania osoby bezdomnej będącej pod wpływem alkoholu policjanci w zależności od sytuacji odwożą taką osobę do Ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00, bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu - dodaje.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group