Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

„Motofotografie” pod brązowym jeleniem

Audio

Czytaj na głos

Autor: rylit 1 min czytania

Miłośnicy motocykli i dobrych fotografii przybyli licznie w miniony piątek do galerii „Pod brązowym jeleniem” Jeleniogórskiego Centrum Kultury, aby wziąć udział w wernisażu wystawy Janusza Jaremena „Dwa koła”.

Zdjęcia są czarnobiałe niewielkich rozmiarów, oprawione w eleganckie passepartout. Fotografie, technicznie bardo dobre, przedstawiają współczesnych riderów na swoich motocyklach na tle jednolitego ciemnego drapowanego tła. Upodabniają się przez to do popularnej z XIX i na początku XX wieku fotografii studyjnej. Są statyczne przedstawiają bardzo dużą ilość szczegółów.

Jak określił autor prac Janusz Jaremen – taka interpretacja portretu była jego celowym zamiarem. Artysta poznając pierwszego z bohaterów swoich zdjęć, postanowił sobie ,że utrwali ich na fotografiach. Wykonanie portretów odbyło się w dwóch etapach w studiach plenerowych stworzonych specjalnie na potrzeby tego przedsięwzięcia.

Pierwsze fotografie wykonał pod koniec lipca 2007, a druga sesja „studyjna” odbyła się w roku 2008. Zapraszamy do obejrzenia tej ciekawej wystawy nie tylko fascynatów motocyklizmu, lecz także ceniących perfekcyjnie dopracowane obrazy fotograficzne.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka