Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7938
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Motofotografie” pod brązowym jeleniem

Sobota, 12 września 2009, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: „Motofotografie” pod brązowym jeleniem
Fot. rylit
Miłośnicy motocykli i dobrych fotografii przybyli licznie w miniony piątek do galerii „Pod brązowym jeleniem” Jeleniogórskiego Centrum Kultury, aby wziąć udział w wernisażu wystawy Janusza Jaremena „Dwa koła”.

Zdjęcia są czarnobiałe niewielkich rozmiarów, oprawione w eleganckie passepartout. Fotografie, technicznie bardo dobre, przedstawiają współczesnych riderów na swoich motocyklach na tle jednolitego ciemnego drapowanego tła. Upodabniają się przez to do popularnej z XIX i na początku XX wieku fotografii studyjnej. Są statyczne przedstawiają bardzo dużą ilość szczegółów.

Jak określił autor prac Janusz Jaremen – taka interpretacja portretu była jego celowym zamiarem. Artysta poznając pierwszego z bohaterów swoich zdjęć, postanowił sobie ,że utrwali ich na fotografiach. Wykonanie portretów odbyło się w dwóch etapach w studiach plenerowych stworzonych specjalnie na potrzeby tego przedsięwzięcia.

Pierwsze fotografie wykonał pod koniec lipca 2007, a druga sesja „studyjna” odbyła się w roku 2008. Zapraszamy do obejrzenia tej ciekawej wystawy nie tylko fascynatów motocyklizmu, lecz także ceniących perfekcyjnie dopracowane obrazy fotograficzne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group