Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8580
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Most przyjaźni: Bałtyk – Kotlina Jeleniogórska

Środa, 23 września 2009, 17:04
Aktualizacja: 17:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Most przyjaźni: Bałtyk – Kotlina Jeleniogórska
Fot. Angela
Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Tomasz Dorosz, prezydent Będzina Radosław Baran oraz Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, podpisali dzisiaj porozumienie o współpracy pomiędzy wspomnianymi miastami.

Cele porozumienia to:rozwój kultury, turystyki, sportu i rekreacji, promocja gospodarcza, walorów kulturowych, turystycznych i sportowo – rekreacyjnych miast, współpraca miejskich instytucji kultury, podejmowanie wspólnych działań na rzecz współpracy z innymi regionami w kraju i zagranicą oraz wymiana doświadczeń.

To są plany, natomiast pierwszym realnym krokiem podjętej współpracy ma być już w najbliższym roku wymiana młodzieży między partnerskimi miastami oraz przekazanie władzom Jeleniej Góry przez burmistrza Międzyzdrojów kontaktów inwestorów, którzy obecnie realizują inwestycje nad morzem, ale nie jest wykluczone, że zainteresują się również naszymi terenami.

Czy banery Jeleniej Góry pojawią się w Międzyzdrojach? – Oczywiście będziemy promować u nas Jelenią Górą nie tylko na banerach. Ludzie wiedzą o was wszystko, ale postaramy się tę informację jeszcze bardziej rozpowszechnić. My natomiast liczymy na pomoc Jeleniej Góry w ramach współpracy czeskiej – mówi Leszek Tomasz Dorosz, burmistrz bałtyckiego kurortu. – Kiedyś Czesi jeździli nad Bałtyk, teraz jeżdżą do Chorwacji, mamy nadzieję, że to się zmieni.

Radosław Baran, prezydent Będzina dodał, że podpisana współpraca jest ogromną szansą dla każdego z miast. – Jesteśmy miastami położonymi dość daleko od siebie, co daje szansę na wspieranie się, a nie konkurowanie ze sobą. To, jakie działania zostaną podjęte w tej współpracy, pokaże najbliższy czas, obecnie musimy zaplanować tę współpracę, ustalić harmonogram na rok przyszły. Liczymy na wymianę szerokiej informacji gospodarczej, turystycznej i kulturalnej, i mamy nadzieję, że przyniesie to imponujące efekty – powiedział.

Marek Obrębalski dodał natomiast, że już został powołany zespół koordynacyjny złożony z pracowników wydziałów promocji każdego z urzędów miejskich, a efekty tych prac będą widoczne już w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
512
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group