Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6668
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Most do poprawki

Piątek, 25 stycznia 2019, 8:15
Aktualizacja: Niedziela, 27 stycznia 2019, 7:44
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Most do poprawki
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
– Jesteśmy zdruzgotani efektem prac, które zostały wykonane w ramach remontu mostu na ul. Staromiejskiej w Cieplicach – piszą nasi Czytelnicy. – Remont trwa od ponad pół roku, a już kilka tygodni po otwarciu mostu pojawiły się poważne błędy budowlane: nowe bariery pokrywają się rdzą, kruszy się betonowa wylewka, a krawędź chodnika zamiast dopuszczalnych 18 cm ma ich 23 – wymieniają oburzeni mieszkańcy Cieplic.

Chodzi o remont mostu przy ul. Staromiejskiej w Cieplicach, który rozpoczęto w lipcu 2018 roku. Prace, w ramach bieżącego utrzymania mostów w Jeleniej Górze, wykonuje spółka WPN, która za to zadanie otrzyma 350 tys. zł. Jak się jednak okazuje, remont nie został jeszcze zakończony, a wszelkie usterki mają zostać usunięte wiosną.

Prace zostały przerwane ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. - Kluczową sprawą była naprawa uszkodzonych dźwigarów oraz wsporników chodnikowych (chodziło przede wszystkim o zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa pieszych i pojazdów). Elementy wykończeniowe były wykonywane w trudnych warunkach pogodowych. W związku z tym np. na balustrady naniesiono jedynie jedną warstwę malarską – na wiosnę będzie nakładana warstwa wierzchnia. Wykonawca na wiosnę dokończy prace, a co za tym idzie, usunie (na własny koszt w ramach gwarancji) ewentualne usterki. Zostanie zniwelowana również różnica wysokości pomiędzy nawierzchnią jezdni a chodnikiem. Powierzchnie betonowe będą, zgodnie z projektem, zabezpieczane jeszcze zaprawami typu PCC, a na chodnikach zostanie wykonana nawierzchnia żywiczna – dodaje C. Wiklik.

Do sprawy wrócimy zatem wiosną.

Twoja reakcja na artykuł?

5
10%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
8%
Nudzi
2
4%
Smuci
27
52%
Złości
14
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group