Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MOS wspiera aktywnych seniorów

Środa, 31 stycznia 2018, 23:59
Aktualizacja: 0:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: MOS wspiera aktywnych seniorów
Fot. Tomasz Raczyński
Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze jest kojarzony głównie przez działania mające na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, ale otwarty jest również na seniorów. Od niedawna pomieszczenie po byłej siłowni użytkują doświadczeni jeleniogórzanie, którzy zagospodarowali lokal przy basenie miejskim na miejsce do gry w tenisa stołowego.

W tenisa stołowego regularnie grają tu osoby w wieku 50-80 lat. - To jest dobrodziejstwo dla osób w naszym wieku. Dla nas to wielkie wydarzenie - stwierdził jeden z uczestników, który cieszy się, że jest miejsce, gdzie może przyjść i spotkać kilkunastu kolegów, życzliwych sobie osób. - Dla mnie to jedyne miejsce, gdzie sobie porozmawiam, wymienię poglądy. Dla wielu osób to sukces, że mogą wyjść do ludzi, bo są samotni - dodał.

Wszyscy podkreślają, że drzwi są otwarte - każdy może przyjść i wcale nie musi umieć grać w tenisa stołowego. - Tutaj rodzą się talenty - mówi z uśmiechem nasz rozmówca, który już kilka osób poinstruował i radzą sobie coraz lepiej. Grupa seniorów grywała wcześniej w jednej ze szkól w Cieplicach, jednak w pewnym momencie nie mieli już takich możliwości. Z pomocną dłonią wystąpił dyrektor MOS-u Ireneusz Taraszkiewicz, który zaoferował aktywnym mieszkańcom Jeleniej Góry pomieszczenie po byłej siłowni przy basenie miejskim (ul. Sudecka). Część z panów grywa też w tenisa ziemnego, ale każdy nowy uczestnik jest mile widziany.

Panowie przystosowali sobie salę do gry w tenisa stołowego, gdzie znalazło się miejsce na 5 stołów, a zainteresowanie jest tak duże, że spotykają się 3 razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki) w godz. 16:00 - 18:00 oraz 18:00 - 20:00. Niewykluczone, że przy większej liczbie chętnych, otwarte będzie również we wtorki, czwartki, a może i soboty.

- Od kilkudziesięciu lat jeżdżę na narty biegowe i tam też jest mnóstwo seniorów, a im więcej starszych osób jest aktywnych, tym mniej czeka w kolejce do NFZ. Podobna frekwencja jest na kortach tenisowych - nie krył zadowolenia organizator grupy, Zbigniew Rasiewicz. - Życie seniora tak powinno wyglądać. Jak ktoś nie jest na emeryturze, to nie wie, że taki człowiek nie ma co ze sobą zrobić i to dobrze, że mamy takie miejsce, żeby utrzymywać aktywność - dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group