Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8887
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mormoni czczą naszego papieża

Środa, 28 lipca 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Mormoni czczą naszego papieża
Fot. Natasza
Wczorajsza podróż po Ameryce Północnej ze Stanisławem Dąbrowskim w Książnicy Karkonoskiej. Walory krajoznawcze zdominowały gawędę podróżnika, który główny temat, wizytę u Mormonów, potraktował drugoplanowo. Mimo to warto było przyjść, posłuchać i zobaczyć zdjęcia.

Miała być wizyta u Mormonów, a wyszła wizyta w Utah i Wyoming. Pan Stanisław przedstawił wiele ciekawostek o tych dwóch blisko leżących siebie stanach oraz ich niebywałych krajobrazach. Zdradził również różne ciekawostki podróżnicze, wskazówki oraz polecił kilka miejsc i obiektów wartych zobaczenia. W tle puszczona została projekcja zdjęć z wypraw. Nie były to tylko fotografie widoków i zabytków, ale także zwykłe, proste, ciekawe, specyficzne cechy tych obszarów.

O Mormonach można było dowiedzieć się na przykład tego, że ich założycielem był Joseph Smith Jr., mający 48 żon. Pełna nazwa tego wyznania brzmi : Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Jednym z nich jest papież Jan Paweł II, gdyż „ochrzcili” Go pośmiertnie. To oczywiście tylko zalążek informacji podanych przez pana Stanisława, jednak godnych wiedzy.

Rozmowę ze Stanisławem Dąbrowskim zamieścimy w poniedziałkowym wydaniu Tygodnika Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1003
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group