Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5810
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MOPS pomoże niepełnosprawnym w aktywnym życiu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 sierpnia 2013, 7:05
Aktualizacja: 7:07
Autor: MOPS
Osoby niepełnosprawne z Jeleniej Góry mogą ubiegać się o pomoc w likwidacji barier utrudniających im aktywizację społeczną i zawodową oraz w uzyskaniu wykształcenia wyższego. Program jest realizowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Aktywny Samorząd” przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Moduł I dotyczy likwidacji barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, w tym:
1) Obszar A – likwidacja bariery transportowej: pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu i pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii. B,
2) Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym: pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania i dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania.
3) Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się: pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne oraz pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny,
4) Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Adresatami są:
Obszar A Zadanie nr 1 - osoba niepełnosprawna, która posiada znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności (a w przypadku osób do 16 roku życia – orzeczenie o niepełnosprawności) oraz dysfunkcję narządu ruchu. W przypadku osób w wieku emerytalnym wymagane jest zatrudnienie.

Obszar A Zadanie nr 2 - osoba niepełnosprawna w wieku aktywności zawodowej, która posiada znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności oraz dysfunkcję narządu ruchu.

Obszar B Zadanie nr 1 - osoba niepełnosprawna, która posiada znaczny stopień niepełnosprawności (a w przypadku osób do 16 roku życia – orzeczenie o niepełnosprawności) oraz dysfunkcję obu kończyn górnych lub narządu wzroku. W przypadku osób w wieku emerytalnym wymagane jest zatrudnienie.

Obszar C Zadanie nr 1 - osoba niepełnosprawna, która posiada znaczny stopień niepełnosprawności (a w przypadku osób do 16 roku życia – orzeczenie o niepełnosprawności) oraz dysfunkcje uniemożliwiające samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym. W przypadku osób w wieku emerytalnym wymagane jest zatrudnienie.

Obszar C Zadanie nr 2 - osoba niepełnosprawna, która posiada znaczny stopień niepełnosprawności (a w przypadku osób do 16 roku życia – orzeczenie o niepełnosprawności), która jest użytkownikiem wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

Obszar C Zadanie nr 3 oraz Zadanie nr 4 - osoba niepełnosprawna w wieku aktywności zawodowej lub emerytalnym – jeśli jest zatrudniona, po amputacji kończyn/y, wobec której został orzeczony stopień niepełnosprawności, a ekspert PFRON potwierdził stabilność procesu chorobowego oraz rokowania uzyskania zdolności do pracy w wyniku wsparcia udzielonego w programie.

Obszar D - osoba niepełnosprawna w wieku aktywności zawodowej, która posiada znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, jest aktywna zawodowo i pełnio rolę opiekuna prawnego dziecka. Przez aktywność zawodową należy rozumieć zatrudnienie lub rejestrację w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna, albo jako osoba poszukująca pracy i nie pozostająca w zatrudnieniu.
Adresat programu (Moduł II):
– znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,
– nauka w szkole wyższej lub szkole policealnej lub kolegium lub przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Wnioski przyjmowane są w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze – Dziale Rehabilitacji, al. Jana Pawła II 7, 58-506 Jelenia Góra, parter pokój nr 7 i 8 (tel. 75 755 88 02, 75 755 88 01)
w nieprzekraczalnym terminie: MODUŁ I - do 16 września 2013 r., MODUŁ II - do 30 września 2013 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~jasnowidz 9-08-2013 13:40
To GIPS w tym roku nie płaci za wycieczki Nauczycieli jak w poprzednich latach?
~Porażka 9-08-2013 15:10
Halloo! Moduł I Obszar 1D - ja jestem magistrem z zarządzania i marketingu z 13-letnim doświadczeniem zawodowym i nie mogę znaleźć pracy w Jelenie Górze, a nie mam niepełnosprawności. O czym wy mówicie ludzie!!! Niepełnosprawnym będzie jeszcze trudniej.
Niggers™ 9-08-2013 15:11
Mnie w Niemczech ukarali ostatnio karą 1200 euro to 4800 złotych i te pieniądze wpłacać na pomoc Niepełnosprawnym mam nawet dane ośrodka, mogę zwiedzić. Powinno tak być w Polsce
~Były tubylec 9-08-2013 17:32
Pomoc? Jak czytam takie bzdury, to scyzoryk mi się otwiera. Wszszyscy urzędnicy itp. jakich znam osobiście, mają nie jedno na sumieniu
~wstyd 9-08-2013 20:12
To prosze zlozyc wniosek w PFRON.Latami co roku skladam-i nic.Pani kierowniczka i ekipa mysla o sobie i swoich.A ja za kazdym razem otrzymuje pismo-brak funduszy,nie dostalismy pieniedzy.Co rok jednak czytam o zrealizowanych projektach.Kto otrzymuje ta pomoc,i z kad raptem pieniadze na to?Jesli mi sie odpowiada ze tych pieniazkow brak?!To porazka,i tak zostanie jesli beda ci sami pracownicy...
~ 9-08-2013 20:35
Gowno prawda
~jeleniogorza 12-08-2013 14:42
Czas by ta ekipa z PFRON w Jeleniej Gorze na czele z Kierowniczka i jej sluzacymi zajela sie Prokuratura.
~oszukana 12-03-2015 11:10
Ja skladam wnioski piec lat.Wciaz to samo -nie dostalismy pieniazkow.A to jest klamstwo pani kierownik!!!Pieniadze otrzymuja,przyznaja je swoim.Programy sa realizowane tylko dla znajomkow.Osoba niepelnosprawna czeka ponad 5 lat i nic.Czas teraz by propokuratura zajela sie praca pani kierownik PFRON.Skandal!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group