Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8801
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mokra robota pod skrzyżowaniem

Wtorek, 10 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Mokra robota pod skrzyżowaniem
Fot. Krzysztof Knitter
Głęboki wykop na rogu Wolności i Marcinkowskiego nie ułatwia ruchu, ale dzięki niemu w wodociągach ma popłynąć woda pierwszej jakości.

Przy cieplickim skrzyżowaniu potocznie nazywanym „na światłach” od jakiegoś czasu prowadzone są prace w wykopie. Nie mają one jednak związku ani z przebudową samego miejsca, ani z sygnalizacji świetlnej.

Jak nas poinformował Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, w ten sposób wykonywana jest komora, w której poprowadzone zostanie jedno z wpięć sieci wodociągowej w Cieplicach ze stacji uzdatniania wody pochodzącej ze zbiornika w Sosnówce.

Zdaniem MZDiM wykop nie powinien specjalnie utrudniać ruchu samochodom, choć stoi niemal przed zatoką wjazdową na przystanek MZK. Nieco więcej sprytu muszą wykazać piesi, aby przecisnąć się przez wąski przesmyk między barierką a sąsiednim kioskiem.

Wykop jest bardzo głęboki i raczej należycie zabezpieczony. Podczas robót dodatkowo pracuje pompa. Nie wiadomo, kiedy zakończy się montaż wpięcia.

Jak przekonują samorządowcy, po zakończeniu całej inwestycji, woda z akwenu w Sosnówce – która popłynie do kranów po uzdatnieniu – będzie znacznie lepszej jakości niż ta, którą ciepliczanie i część jeleniogórzan spożywa do tej pory.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group