Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7022
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Moherowa klapa

Czwartek, 23 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Moherowa klapa
Fot. Konrad
Nie mają powodów do zadowolenia w przędzalni „Anilux”. Moher, który miał być hitem zimy, sprzedawał się kiepsko. A moherowe berety nie były towarem chodliwym, mimo politycznej reklamy i rozgłosu.

Jeleniogórska firma jest głównym importerem moheru na nasz rynek. Co roku przed sezonem jesienno-zimowym kupuje surową wełnę moherową z Wielkiej Brytanii. Przerabia ją na włóczkę i sprzedaje polskim firmom odzieżowym, które szyją z tego moherowe berety, szale i swetry.

Tej zimy o moherze mówiło się w Polsce tak dużo, że w „Aniluxie” zacierano ręce z myślą o zyskach. Moher dokupowano jeszcze w środku sezonu.
Tymczasem, jak doniósł dziennik „Metro”, oczekiwania nie sprawdziły się

– Moher sprzedawał się dużo gorzej niż rok temu. Nie wiemy, co się stało – mówią w przędzalni. Teraz zaczyna się już sezon wiosenno-zimowy, a w magazynach zalega moher.

Zdaniem importera polski rynek moheru zachowywał się tej zimy zupełnie
inaczej niż reszta świata. – Młodzież zachodniej Europy zachwycała się moherem, wszystkich ogarnęła moda dziergania na drutach moherowych ubrań, a u nas młodzi nie chcą nosić nic z moherem – czytamy w „Metrze”.

Na kiepski sezon i średnie zainteresowanie swoimi wyrobami narzekają także producenci moherowych beretów oraz innych wyrobów z tego rodzaju szlachetnej wełny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group