Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6856
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Modernizacje w szpitalu na ukończeniu

Piątek, 15 stycznia 2010, 9:39
Aktualizacja: 9:40
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Modernizacje w szpitalu na ukończeniu
Fot. Angela
Pacjenci szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze mogą liczyć na leczenie w oddziałach o wyższym niż dotychczas standardzie. Wszystko dzięki modernizacjom sal i gabinetów, które rozpoczęły się jesienią. Zakończenie prac przewidziano na nadchodzący tydzień. Ogólny koszt to około półtora miliona złotych.

W nowym miejscu przygotowane są już oddziały urologiczny i chirurgii dziecięcej, w najbliższych kilku dniach dołączy do nich oddział pulmonologiczny. Drobne zmiany i zwiększenie ilości miejsc dla pacjentów zostały wykonane też w chirurgii ogólnej i onkologicznej, zmodernizowano oddział neurologiczny i udarowy. Kończy się remont oddziału okulistycznego, gdzie będzie bardzo dobrze wyposażona sala zabiegowa.

– Mamy nadzieję, że wszystkie prace modernizacyjne zakończą się w ciągu najbliższego tygodnia, kiedy do użytku zostaną oddane wszystkie oddziały – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Przebudowano szereg pomieszczeń: zarówno sale intensywnego nadzoru medycznego, jak i gabinety zabiegowe, w których teraz będzie można przeprowadzić znacznie więcej działań diagnostyczno-terapeutycznych. Wydzielono również ze struktur oddziału chirurgii ogólnej, onkologicznej z pododdziałami chirurgii dziecięcej, chirurgię dziecięcą.

– Po pierwsze, kontrakt z NFZ nie opiewa już na pododdział, ale na oddział chirurgii dziecięcej. Ponadto bardzo chcielibyśmy przedstawić naszym pacjentom ofertę znacznie poszerzonych działań w zakresie chirurgii dziecięcej, bo dzisiaj poza ośrodkiem referencyjnym trzeciego poziomu czyli Kliniką Wrocławską, na terenie Dolnego Śląska niewiele jest możliwości w tym zakresie – mówi dyrektor Woźniak.

W związku z tym, że posiadamy trzeci stopień referencyjności w zakresie neonatologii, czyli zupełnie malutkich pacjentów, którzy często wymagają poważnych interwencji chirurgicznych, mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy w stanie zapewnić im pomoc na miejscu – dodaje szef szpitala. Wówczas ci najmniejsi pacjenci nie będą musieli być transportowani, co zawsze wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem dla ich zdrowia i życia.

Kwota potrzebna na modernizacje częściowo pochodziła z programów marszałkowskich. Z marszałkowskiej kasy szpital zakupił też część sprzętu medycznego, którym doposażono m.in. salę intensywnego nadzoru w sprzęt do monitorowania i wspomagania pracy narządów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group