Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 6943
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Modernizacja i remont wiaduktu trwa już za długo

Piątek, 9 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 9:42
Autor: Max B.
Jelenia Góra: Modernizacja i remont wiaduktu trwa już za długo
Fot. Marcin Świniarski i Rafał Czaplicki
Od połowy grudnia ubiegłego roku trwa już remont wiaduktu na jeleniogórskiej obwodnicy!

Usytuowany jest na wyjeździe z Zabobrza do Wrocławia i Legnicy, tuż za niedawno otwartym hipermarketem Carrefour. Przyglądając się do tej pory temu miejscu, owszem można stwierdzić, że widoczne były tam prace budowlano-remontowe. Jednakże nie przyniosły one tak oczekiwanej przez wszystkich kierowców odbudowy tego bardzo ruchliwego odcinka trasy „wylotowej” z Jeleniej Góry.

Sprawa jest nieco skomplikowana, ponieważ o żadnych niedoróbkach czy przysłowiowej „fuszerce” nie ma mowy. Jesteśmy przecież członkiem Unii Europejskiej, a to zobowiązuje wszystkie władze Polskie do stosowania i przestrzegania norm wewnątrz unijnych, nałożonych odgórnie oczywiście.

Ma to swoje dobre strony, ponieważ obiekt nie może zostać oddany dopóki nie spełni podstawowych norm chociażby bezpieczeństwa i sztuki budowlanej.

Nawiasem mówiąc, co nie zawsze było przestrzegane. A dowiadywaliśmy się o tym przy okazji przeróżnych wypadków i zdarzeń nie zawsze do końca klarownych…

Minusem natomiast będzie w tym wypadku niekończące się oczekiwanie na zakończenie remontu i oddanie do użytku tego obiektu, których przyczyną są zapewne braki pieniężne na ten cel.

Można by jak najbardziej wystąpić dotacje jednak na ten cel, co też zapewne uczyniono. Niestety jak do tej pory przygotowane projekty również nie spełniały podstawowych norm, tym razem były to zapewne normy, z jakimi powinny zostać napisane powyższe dokumenty.

Tymczasem zapraszamy do oceny i komentowania tej sytuacji w szczególności najbardziej zainteresowanych czyli samych kierowców, ale nie tylko...

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1028
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group