Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5423
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mocna „Układanka” w Kolegium Karkonoskim

Piątek, 26 lutego 2010, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 marca 2010, 12:03
Autor: K. Piotrowski
JELENIA GÓRA: Mocna „Układanka” w Kolegium Karkonoskim
Fot. Kazimierz Piotrowski
Zakłamanie dorosłych, fascynacja seksualnością, szukanie szczęścia w miłości – to główne wątki osobliwego spektaklu, który pokazała wczoraj grupa zakochanych w teatrze studentów Kolegium Karkonoskiego.

To nowa inicjatywa teatralna w Jeleniej Górze. Wielka w tym zasługa Katarzyny Maczel, bolesławianki, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, która wyreżyserowała „Układankę”, bo taki tytuł nosi widowisko.

Studenci skupieni w grupie artystycznej SPONTAN, którzy wykorzystują teksty Paula Coehlo, Brunona Schulza. Moniki Mostowiak, Wojciecha Kuczoka oraz Vladimira Nabokowa, są bardzo szczerzy i przekonujący w swoich rolach. Nie ma przesadzonego gestu Słowa podawane są doskonałą polszczyzną, z pięknym i właściwym akcentowaniem. Ma się wrażenie, że to profesjonalni aktorzy.

Brawa dla wykonawców: Karoliny Konopskiej, Agnieszki Frąckowiak, Aleksandry Mrówki, Dominika Pintery, Piotra Torchały, Kamila Glasera i Artura Bamburskiego. Ogromne słowa podziwu należą się też twórczyni tego spektaklu, wspomnianej Katarzynie Maczel. Czekamy na kolejne wydarzenie teatralne w tym samym wykonaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group