Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8069
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Moc wyborczych tyłów

Sobota, 6 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2007, 6:45
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Moc wyborczych tyłów
Fot. Jelonka.com
Polityczni outsiderzy liczą na sukces 21 października.

Znani z niekonwencjonalnych postaw, choć dotychczas bez sukcesu w polityce, będą wspierać listy Samoobrony w przyspieszonych wyborach do parlamentu.

Są wśród nich jeleniogórzanie, o których bywało głośno. Były poseł Unii Pracy i działacz tego ugrupowania, a także szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak startuje z listy ugrupowania Andrzeja Leppera. W poprzednich wyborach reprezentował Polskie Stronnictwo Ludowe, ale bez sukcesu. Jest radnym powiatowym ze Szklarskiej Poręby. Znany był także ze zwalczania wojskowych patologii, choćby zjawiska tzw. fali.

Inną znaną jeleniogórzanom twarzą jest Kazimierz Klimek, z zawodu cyrkowiec. Radny poprzedniej kadencji zasłynął procesem sądowym o rzekome prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Sprawę jednak wygrał, bo udowodnił, że nie jechał autem, tylko odpoczywał w nim po spożyciu na parkingu przy zabobrzańskim ryneczku.
Jego nazwisko umieszczono na liście senackiej.

Na posła startuje Janusz Jędraszko, który na listach Samoobrony pojawia się już po raz drugi. W wyborach w 2005 roku przepadł. Jest prezesem Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych.

Czy wyborczy wyścig którykolwiek z tych kandydatów skończy w fotelu na Wiejskiej w Warszawie? Okaże się już po 21 października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group