Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7310
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Moc atrakcji ze Skaldami. W Maciejowej

Niedziela, 4 września 2011, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: Jakub Thauer
JELENIA GÓRA: Moc atrakcji ze Skaldami. W Maciejowej
Fot. Jakub Thauer
Wczoraj, 3 września odbył się Festyn Parafialny na terenie parafii p.w. Św. Piotra i Pawła w Maciejowej. Gwiazdą wieczoru był legendarny zespół Skaldowie, znany z utworów takich jak: "Prześliczna wiolonczelistka" czy " Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał".

Po raz szósty ksiądz proboszcz Augustyn Oleksy zorganizował festyn parafialny z okazji odpustu św. Piotra i Pawła. W tym roku, tak jak w latach ubiegłych nie zabrakło atrakcji dla młodych oraz dla tych nieco starszych. Dzieci brały udział w konkursie plastycznym "Maciej z Maciejowej - czyli maskotka festynu", mogły za darmo pomalować sobie twarz, poskakać na trampolinie. Również były zbierane pieniądze na stworzenie świetlicy dla dzieci z Maciejowej. – Tego typu festyny nakłaniają ludzi do integracji ze sobą, do wspólnej zabawy, ale też do spełniania marzeń. Albo po prostu do miłego spędzenia czasu w sobotnie popołudnie - podsumowuje ks. Augustyn.

W południe 12:00 odbyła się msza święta w kościele p.w. Św. Piotra i Pawła, później zagrał zespół Re-gipz z Maciejowej. Następnie bawiono się przy muzyce country, którą grał czeski zespół Seslot. Na festyn przyjął również zaproszenie prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Gratuluje księdzu proboszczowi zorganizowania takiego wspaniałego festynu. Nim się zorientowałem było już wszystko dopięte na ostatni guzik. Wrzesień to dla jeleniogórzan to taki czas, gdy wszyscy się bawią, więc życzę Państwu udanej zabawy !".

– Nie jest to nasz pierwszy koncert w Jeleniej Górze, dawniej koncertowaliśmy w latach sześćdziesiątych i chętnie tu wracamy, ponieważ publiczność jest świetna – powiedział Jacek Zieliński, wokalista zespołu Skaldowie. – Grono naszych słuchaczy się poszerza, a się koncerty z młodzieżą nas odmładzają. Ten koncert zaliczamy do bardzo udanych i dziękujemy księdzu za zaproszenie tutaj na parafię do Maciejowej – dodał Andrzej Zieliński, założyciel zespołu Skaldowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group