Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8757
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Moc atrakcji w krainie agatów

Sobota, 17 lipca 2010, 8:57
Aktualizacja: 20:19
Autor: Gabi
LWÓWEK ŚLĄSKI: Moc atrakcji w krainie agatów
Fot. Gabi
W Lwówku Śląskim wczoraj rozpoczęło się kultowe Lwóweckie Lato Agatowe. Tegoroczna największa giełda minerałów w Polsce jest już trzynastą edycją tego udanego przedsięwzięcia. Ciekawy program przygotowano na dzisiejsze popołudnie. Wystąpi, między innymi, Kasia Kowalska.

Kto zdecydował się przyjść w piątkowe gorące popołudnie, nie żałował. Jak zwykle wystawcy przyjechali nie tylko z Polski, ale także z Czech i Niemiec. Każdy nawet najbardziej wybredny klient mógł bez problemu kupić odpowiadający mu agat, w różnym kolorze i kształcie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się jak co roku cięcie agatów. Jeśli ktoś nie przepada za agatami mógł kupić sobie biżuterię lub ozdoby do domu ze srebra i kamieni szlachetnych i półszlachetnych.

Lwówecki rynek stał się świetnym miejscem dla rękodzielników. Proponowali oni m.in.: ręcznie malowane filiżanki z imbryczkami, filcowe ozdoby, gliniane zwierzęta. W miejsowym Ratuszu można było obejrzeć dwie ciekawe wystawy pn.: „Agaty z Płóczek Górnych” oaz „Wystawa z głębi Ziemi”. W tym roku postawione zostały dwie sceny: główna i dziecięco-młodzieżowa. W godzinach 13:00-19:30 na drugiej scenie można było obejrzeć operę lalkową „Duch Gór” Kliniki Lalek. Dzieci miały także możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych.

Jeśli jakiś maluch chciał zostać poszukiwaczem skarbów, wystarczyło, aby udał się nieco dalej i wykopał sobie z piaskownicy szczątki dinozaura. Dużym zainteresowaniem cieszyły się panie, które zaprezentowały flamenco i taniec brzucha. O godzinie 17:30 zagrała orkiestra dęta KWB Turów. Zabrzmiała wiązanka piosenek popularnych od biesiadnych po najbardziej znane operetkowe. Po nich wystąpiła orkiestra dęta Górażdże. Każdy dorosły zwiedzający mógł napić się lwóweckiego piwa. Tylko podczas trwania święta można zwiedzać browar lwówecki w grupach ok. 20-25 osób.

Z godziny na godzinę na rynku pojawiało się coraz więcej ludzi. O godzinie 21:00 na głównej scenie wystąpił jeleniogórski zespół „13 Poziomo”, a tuż po nim Myslovitz.

Na dzisiaj (sobota) przewidzianych jest bardzo dużo atrakcji. Na scenie dziecięco – młodzieżowej w godzinach 13.00 - 20.00 odbędzie się Biesiada Bałkańska (prezentacja muzyki bułgarskiej, macedońskiej, serbskiej, mołdawskiej, cygańskiej wykonaniu zespołu TERRA & Bałkan Folk Acoustic , warsztaty taneczne, zabawa taneczna, prezentacja i degustacja regionalnych potraw). O godzinie 19:00 wystąpi lwówecki zespół bluesowy „Za kratą”, który jest w trakcie nagrywania debiutanckiego krążka. O 20:30 wystąpi zespół Dikanda, a po nim gwiazda wieczoru Kasia Kowalska. O godzinie 23:30 rozpocznie się biesiada pod gwiazdami z zespołem Toples.

18 lipca 2010 (niedziela)

rynek miejski
10.00 – 21.00 - MIĘDZYNARODOWA GIEŁDA MINERAŁÓW I
WYROBÓW JUBILERSKICH

ratusz (Sala Mieszczańska - parter)
10.00 – 22.00 - WYSTAWA GŁÓWNA „AGATY Z PŁÓCZEK GÓRNYCH”

ratusz (hol I piętro)
10.00 – 21.00 - WYSTAWA PALEONTOLOGICZNA „HISTORIA Z GŁĘBI
ZIEMI”

ratusz (Placówka Historyczno – Muzealna)
10.00 – 21.00 - KONKURSOWE WYSTAWY MINERAŁÓW I
SKAMIENIAŁOŚCI

scena dziecięco - młodzieżowa
12.00 – 20.00 – Teatr Wagabunda – Port Magiczny (teatr uliczny, akcenty
cyrkowe, wagabundowy plac zabaw, teatr tańca, występy
zespołów muzycznych.

scena główna
15.00 - Big El-Tur Band
16.00 - Honorata Magdeczko-Capote i zespół Sempilce z pieśniami Bułata
Okudżawy i nie tylko.
17.30 - Czardasz Trio – koncert dla przyjaciół LLA
19.00 - zapraszamy do sąsiadów zza miedzy
19.30 - kabaret JURKI
20.40 - Orfeusz
22.30 - HEY
24.00 - oficjalne zakończenie XIII Lwóweckiego Lata Agatowego
- widowisko pirotechniczne

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group