Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2419
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mniej wypadków dzięki akcji straży miejskiej

Czwartek, 23 października 2008, 8:55
Aktualizacja: 8:59
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Mniej wypadków dzięki akcji straży miejskiej
Fot. Ania
Jak zachować się na drodze, przejść na drugą stronę jezdni, interpretować znaki drogowe? Tego wszystkiego uczyły się wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

- Są to zajęcia, które realizujemy w większości szkół w Jeleniej Górze, odbywają się one pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Pgoda nie dopisała, więc przeprowadziliśmy je na sali gimnastycznej, ale w słoneczne dni zabieramy dzieci na zewnątrz i uczymy ich, jak właściwie zachować się na drodze – powiedział Wojciech Bucki, starszy strażnik SM.

Znaki drogowe i niektóre przepisy ruchu drogowego dzieci poznają także na lekcjach, dlatego tez uczniowie trzeciej czy czwartej klasy mogą się pochwalić wiedzą dotyczącą tego, jak właściwie zachować się na drodze.

– W ciągu roku przeprowadzamy wiele zajęć dotyczących bezpieczeństwa, przeprowadzamy także konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczą – mówi Aniela Marciszyn, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

Dzięki prowadzonej od kilku lat akcji straży miejskiej, znacząco spadła liczba zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group