Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2494
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Młynek Miłości w Karpaczu w nowej odsłonie

Piątek, 16 listopada 2012, 8:15
Aktualizacja: 9:06
Autor: Mea
Region: Młynek Miłości w Karpaczu w nowej odsłonie
Fot. UM Karpacz
Przebudowano Młynek Miłości w Karpaczu Górnym, symbolizujący romantyczną miłość rycerza i młynarki. Młynek przed 60–laty wybudował Władysław Przytuls, kierownik Domu Wypoczynkowego Syrena, stojącego obok młynka.

– Przedsięwzięcie, które kosztowało prawie 50 tys. zł. zostało sfinansowane z budżetu partycypacyjnego, czyli to mieszkańcy Karpacza Górnego zadecydowali na co te pieniądze zostaną wydane – powiedział Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza.

Młynek Miłości znajduje się przy ul. Karkonoskiej 53 i został zmodernizowany według koncepcji Janusza Motylskiego. – Wcześniej przedstawiał wiatrak, jednak w Karpaczu były jedynie młyny wodne, dlatego też został przebudowany. Młyn znajduje się w zbiorniku wody w kształcie serca i każdy może uruchomić pompę, dzięki której woda spływa do koła młyńskiego. Wokół ustawione zostały trzy ławki i posadzono zieleń – mówił Ryszard Rzepczyński.

Ustawiona została również tablica informująca o starych młynach w Karpaczu oraz romantycznej historii miłości rycerza i młynarki, która przyczyniła się do postawienia przez okoliczną ludność pamiątkowego Młynka Miłości. Jak głosi ludowa przypowieść: tylko tu koło młyńskie ziarno na mąkę zmieniało i losami ludzi kręciło, a córkę młynarza księżniczce równą uczyniło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group