Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8815
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: Młodzieżowa drużyna OSP w Łomnicy

Sobota, 21 września 2019, 7:48
Aktualizacja: Niedziela, 22 września 2019, 12:10
Autor: WAC
Łomnica: Młodzieżowa drużyna OSP w Łomnicy
Fot. OSP Łomnica
To ważne wydarzenie w życiu naszej małej społeczności – mówią mieszkańcy Łomnicy. Przy miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej powstała niedawno Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Łomnica to wieś, w której tradycje strażackie są bardzo silne. Jednostka pożarnicza działała tu od 1892 roku. Po wojnie OSP powstała już w 1945 roku. W 1995 r. łomniccy strażacy, jako pierwsi w okolicy zostali włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Strażacy z Łomnicy poza działalnością ratowniczo - gaśnicza znani są z licznych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Jedną z nich jest utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dla dzieci w wieku 6 - 9 lat.

Po kilku miesiącach od jej powstania widoczny jest pozytywny odbiór działań naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w naszej wsi - mówi druh z OSP Łomnica Michał Mysza. - Cieszymy się, że przy naszej jednostce zorganizowała się duża grupa dzieci i rodziców, chcących działać na rzecz lokalnej społeczności. Liczymy też, że Ochotnicza Straż Pożarna będzie postrzegana nie tylko przez pryzmat walki z pożarami czy miejscowymi zagrożeniami. Wraz z rozwojem MDP, rośnie zasięg naszego działania, który w perspektywie ma objąć całą gminę Mysłakowice.

Dodajmy, że środki na wyposażenie MDP OSP Łomnica pozyskało realizując projekt pn. "Dzielę się pasją", w ramach konkursu "Działaj Lokalnie" organizowanego przez Partnerstwo Ducha Gór. Dzięki temu udało się kupić stroje i hełmy dla małych druhów. Przeprowadzono też szereg ośmiu spotkań na terenie gminy przybliżających tematykę ochrony przeciw pożarowej. Strażacy w swoich działaniach mogą też liczyć na wsparcie finansowe Urzędu Gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

26
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
233
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group