Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5973
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzież z Wolsztyna odkrywała uroki Karkonoszy

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 10 lutego 2014, 7:46
Aktualizacja: 7:49
Autor: Mea
Fot. Archiwum Starostwa
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze zorganizowało w Karpaczu zimowisko dla piętnastoosobowej grupy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wolsztyńskiego. – Już od czterech lat współpracujemy z tym powiatem zarówno poprzez wymianę młodzieży, jak i wzajemną promocję walorów turystycznych – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Podczas tygodniowego wypoczynku młodzi mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego wraz z opiekunami wędrowali po górach, odwiedzili Schronisko „Strzecha Akademicka”, jeździli na nartach, zwiedzali Karpacz. Byli m.in. w Muzeum Zabawek oraz Muzeum Sportu i Turystyki. Ponadto mieli zajęcia na hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Karpaczu, w którym również mieszkali i jedli posiłki.

Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga wraz ze starostą wolsztyńskim Ryszardem Kurpą, odwiedzili młodzież. Zaplanowano też rozmowy o dalszej współpracy. Chodzi o ustalenie terminu wymiany zdolnych uczniów ze szkół z Kowar, Piechowic, Szklarskiej Poręby i Karpacza, którzy podczas wakacji wyjadą na obóz do powiatu wolsztyńskiego. Tam będą uczyć się żeglarstwa i korzystać z różnych zajęć wodnych oraz zwiedzać okoliczne atrakcje.

- Oprócz wymiany uczniów, prowadzimy inne działania. Grupa muzyczna z powiatu wolsztyńskiego wystąpiła u nas na Targach Turystycznych TourTec, na których swe walory prezentują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. My też promujemy nasz powiat w Wolsztynie. Odwiedzamy się podczas spotkań noworocznych. W ubiegłym roku gościliśmy przedstawicieli izby gospodarczej oraz handlowej z Wolsztyna, którzy zwiedzili różne zakłady w powiecie, rozmawiali ze Związkiem Gmin Karkonoskich oraz Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców – podkreślał dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group