Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7471
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież w sieci

Czwartek, 1 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Młodzież w sieci
Fot. Arek
Technicznym sukcesem okazało się przeprowadzenie tegorocznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych. W organizacji pomógł internet.

Dzięki specjalnym stronom uczniowie nie musieli biegać z podaniami do wybranych szkół, ale przedstawić im dokumenty za pośrednictwem sieci.
Było to możliwe głównie dzięki temu, że we wszystkich gimnazjach są pracownie komputerowe z dostępem do internetu.
Uczniowie mogli także korzystać z domowych komputerów.

Ze wstępnej oceny wynika, że znacznie większym zainteresowaniem, niż dotychczas, cieszą się szkoły zawodowe i technika. Zdaniem zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, dobrze się stało, że te placówki nie zostały kilka lat temu zlikwidowane. A takie były zamiary.
– To nie są takie same szkoły jak w latach 70. To nowoczesne placówki, które kształcą młodzież i przygotowują dobrze do zawodowego startu – podkreśla samorządowiec.

Jak zawsze większość kończących gimnazja wybrała licea ogólnokształcące. Na listach prym wiedzie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego, ale powodzeniem cieszy się też II LO im. Norwida. Wiele osób złożyło podania do popularnego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Śniadeckiego pozostaje w tle.

Trzecioklasiści z gimnazjów jeszcze nie wiedzą, do jakiej szkoły się dostaną. Okaże się to po zakończeniu roku szkolnego i złożeniu świadectw do wybranych placówek. Zdecyduje liczba punktów rekrutacyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group