Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6014
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzież stworzyła... przepiękne szkło

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 czerwca 2013, 9:31
Aktualizacja: 10:07
Autor: BWA
Fot. BWA
Pokaz form szklanych wykonanych przez młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych oraz z Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze odbył się w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych. Prace powstały podczas warsztatów pt. Znak–I–Znak przeprowadzonych przez Agnieszkę Ślipko – Strzałkowską w ramach projektu Nie Lada Sztuka.

Warsztaty odbywały się w pracowni szkła artystycznego, użytkowego oraz witrażu Innoglass w Cieplicach. Poświęcono je projektowaniu i realizacji przedmiotów użytkowo - dekoracyjnych.

Prace powstały w technice tzw. Fusingu, która daje możliwość swobodnego kształtowania szkła w sposób rzeźbiarski, malarski oraz graficzny. Umożliwia gięcie, barwienie, stapianie, nadawanie pożądanej faktury.

Technika fusingu jest kontynuacją dawnej metody "patedeverre" polegającej na topieniu i formowaniu pudrów szklanych znanej jeszcze z czasów starożytnego Egiptu. Cieszy się ona powodzeniem w takich dziedzinach, jak: architektura wnętrz, wzornictwo artystyczne i dekoracyjne, dzięki niej powstają szklane rzeźby, obrazy, przedmioty użytkowe oraz elementy aranżacji wnętrz.

Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem doświadczonego instruktora zrealizowali według własnego pomysłu szklane reliefy, dekory i przedmioty użytkowe (patery, misy, ramy do luster).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wow! 27-06-2013 13:21
Po zdjęciach widać, że w BWA jak zwykle tłumy!
~Koja II 28-06-2013 8:32
do "wow" - trzeba było przyjść!! Po co te głupie komentarze. Brawa dla młodzieży i organizatorów - nie przejmujcie się kretyńskimi opiniami - róbcie swoje.!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group