Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 10221
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież stworzyła... przepiękne szkło

Czwartek, 27 czerwca 2013, 9:31
Aktualizacja: 10:07
Autor: BWA
Jelenia Góra: Młodzież stworzyła... przepiękne szkło
Fot. BWA
Pokaz form szklanych wykonanych przez młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych oraz z Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze odbył się w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych. Prace powstały podczas warsztatów pt. Znak–I–Znak przeprowadzonych przez Agnieszkę Ślipko – Strzałkowską w ramach projektu Nie Lada Sztuka.

Warsztaty odbywały się w pracowni szkła artystycznego, użytkowego oraz witrażu Innoglass w Cieplicach. Poświęcono je projektowaniu i realizacji przedmiotów użytkowo - dekoracyjnych.

Prace powstały w technice tzw. Fusingu, która daje możliwość swobodnego kształtowania szkła w sposób rzeźbiarski, malarski oraz graficzny. Umożliwia gięcie, barwienie, stapianie, nadawanie pożądanej faktury.

Technika fusingu jest kontynuacją dawnej metody "patedeverre" polegającej na topieniu i formowaniu pudrów szklanych znanej jeszcze z czasów starożytnego Egiptu. Cieszy się ona powodzeniem w takich dziedzinach, jak: architektura wnętrz, wzornictwo artystyczne i dekoracyjne, dzięki niej powstają szklane rzeźby, obrazy, przedmioty użytkowe oraz elementy aranżacji wnętrz.

Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem doświadczonego instruktora zrealizowali według własnego pomysłu szklane reliefy, dekory i przedmioty użytkowe (patery, misy, ramy do luster).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
528
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Szukają do pomocy
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group