Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2657
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Młodzież rywalizowała na Polanie Jakuszyckiej

Piątek, 12 lutego 2016, 14:04
Aktualizacja: 14:07
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: Młodzież rywalizowała na Polanie Jakuszyckiej
Fot. użyczone
Jakuszyce potrafią zaskakiwać każdego dnia. Kolejna Karkonoska Liga Regionalna Grupy Azoty i znów, kilka godzin przed jej startem spadł śnieg, którego ostatnio bardzo brakowało. W czwartek na Polanie Jakuszyckiej stylem dowolnym rywalizowało 102 młodych biegaczek i biegaczy. A już w weekend na tej samej trasie odbędzie się Puchar Grupy Azoty.

W środę, na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem trzeciego rzutu Karkonoskiej Ligi Regionalnej, Polana Jakuszycka wyglądała nie najlepiej. – Zwozimy na trasy śnieg, który mieliśmy zmagazynowany w lesie i na drogach poza trasami narciarskimi – mówił Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin. – Będzie dobrze. Szczególnie, że w nocy ma padać.

W nocy ze środy na czwartek spadło ok. 10 centymetrów białego puchu, na dodatek praktycznie przez całą rywalizację prószyło. – Jak wczoraj widziałem Polanę, to nie było mi do śmiechu. Dziś mamy tu inny świat. Warunki naprawdę dobre – mówił Dawid Matwijów, trener ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

W juniorze E doszło do tradycyjnej rywalizacji Jan Reizer (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) kontra Szymon Jedziniak (UKS Krokus Piechowice). Dwa pierwsze biegi wygrywał Reizer. W czwartek jednak już po pierwszych metrach trasy było widać, że może być inaczej. I było – Szymon Jedziniak wyprzedził Reizera o blisko 20 sekund. – A rano narzekał, że źle się czuje, że może być ciężko. A tu taki bieg – cieszyła się mama i trenerka w jednym Ewelina Jedziniak.

Wśród juniorów C w czwartek górą był Dawid Woźniak z Karkonoszy Sporty Zimowe, który o ponad 18 sekund wyprzedził Kacpra Wojciechowskiego z MUKN Pod Stróżą Miszkowice. W rywalizacji juniorów D, klasą sam dla siebie był Konrad Badacz (MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba). Swojego kolegę klubowego – Mateusza Zawoła - pokonał o ponad minutę.

Warunki śniegowe w Jakuszycach nadal się poprawiają. To dobra wiadomość dla uczestników Pucharu Grupy Azoty, który odbędzie się na Polanie – na tej samej trasie co w czwartek – już w najbliższą sobotę i niedzielę.

(Tomasz Furtak)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group