Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież na rzecz osób potrzebujących

Niedziela, 17 stycznia 2016, 8:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 stycznia 2016, 8:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzież na rzecz osób potrzebujących
Fot. Przemek Kaczałko
Sobota, 16 stycznia – wolny dzień od szkoły, lekki mróz, padający śnieg, a na jeleniogórskim Rynku stolik z rękodziełami wykonanymi przez młodzież zrzeszoną w Centrum M.A.K. Po raz kolejny młodzi ludzie pokazali, że chcą pomagać i mróz nie jest przeszkodą.

Dzieci i młodzież z Centrum M.A.K. przez dwa miesiące przygotowywały rękodzieła. - Tworzyliśmy z żywicy epoksydowej, różnego rodzaju metali, a nawet z czesanki. Zamówiliśmy wełnę czesankową, żeby stworzyć bransoletki i szale. Dwa razy w tygodniu odbywały się zajęcia artystyczne temu poświęcone – mówił Kacper Fuszara, twórca projektu charytatywnej zbiórki, który był bardzo zadowolony z efektów pracy.

Młodzi ludzie mimo ujemnej temperatury i padającego śniegu dzielnie wykonali zadanie, które sobie postawili. Przechodnie z zainteresowaniem podchodzili do stolika na Placu Ratuszowym, pytali na jakie cele zostaną przeznaczone pieniądze, o sposób wykonania ozdób oraz o cenę. Ku ich zaskoczeniu przygotowane rękodzieła można było nabyć za dowolną kwotę. - Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoce dydaktyczne dla dzieci ze świetlicy środowiskowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej – powiedział Kacper Fuszara.

Wybór świetlicy nie był przypadkowy, bowiem młodzież z Centrum M.A.K. miała już okazję pracować tam w charakterze wolontariuszy. - Wiemy jak te dzieciaki pracują, jak jest im ciężko, jak potrzebują nauki, a dzieci to jest przyszłość Polski – dodał twórca akcji charytatywnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group