Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7439
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi w działaniu dają radę!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 10 września 2008, 12:45
Aktualizacja: 20:37
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czy informacja skierowana do młodzieży jest wyczerpująca, co z narkomanią, rasizmem, przemocą w szkole i innymi bolączkami codzienności, które dotyczą młodych ludzi? O tym dyskutowali podczas pierwszego dnia obrad uczestnicy warsztatów „Damy radę”.

Integralną część jeleniogórskiej odsłony Europejskiego Tygodnia Młodzieży zaproponowały różne organizacje zrzeszające młodych ludzi chętnych do działania nie tylko dla swojego dobra.

- Dziś mieliśmy działania, grę pod hasłem „latające plakaty” – mówi Oliwer Kubicki, jeden z organizatorów akcji. Jej uczestnicy pracowali w podgrupach omawiając różne tematy, które bezpośrednio młodzieży dotyczą. – Jednym z problemów była informacja młodzieżowa – mówi Paweł Ćwiąkało. – Brakuje nam informacji dobrej jakości, choćby na temat studiów, pracy, wolontariatu, miejsc, gdzie można by się realizować, sposobów na nudę – dodał.

- Omawialiśmy patologie, w tym narkomanię. Doszliśmy do wniosku, że najważniejsze zadanie stoi właśnie przed nami. Chodzi o wsparcie siebie nawzajem, aby do takich sytuacji nie dochodziło – podkreśla Oliwer Kubicki.
- Skupialiśmy się na metodach walki z rasizmem – opowiada Paweł Gluza.

Po dyskusji w podgrupach, prelegenci przedstawili wnioski, które opracowali. Mówiąc o narkomanii podkreślili, że legalizacja narkotyków lekkich nie rozwiąże problemu, bo na pewno nie wyeliminuje możliwości uzależnienia. Dlatego ważne jest rozbudzenie świadomości młodych ludzi, że takie zagrożenie czyha na wszystkich, którzy chcą spróbować środków odurzających. Zauważono też, że w Jeleniej Górze narkotykowe centrum przeniosło się ze śródmieścia do Cieplic.

Po południu miała odbyć się debata z lokalnymi politykami. – Zaprosiliśmy naszych radnych i posłów okręgu jeleniogórsko-legnickiego – mówi Oliwer Kubicki.
Ciekawy dzień czeka na młodych „aktywistów” jutro. Udadzą się do ratusza, gdzie wystąpią w roli samorządowców i będą debatować nad istotnymi sprawami dla miasta.

Seminarium gości Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. – Cieszę się, że młodzi chcą działać. Dla takich ludzi jesteśmy otwarci zupełnie niezależnie od ich poglądów politycznych – powiedział Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii DODN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~madzZia 10-09-2008 17:16
Bawiłam się (uczyłam) super. Fajne warsztaty, do jutra.
piipi 10-09-2008 19:23
.."Mlodosc OZNACZA projekt calego zycia,projekt zbudowany wedle kryterium sensu i wartosci.Nieodzowne jest rowniez w mlodosci pytanie ..o kres."~Piipi,..tylko przypomina slowa Naszego Niezapomnianego..czy wiecie Mlodzi Jelonkowi,kto wypowiedzial te slowa ?.
~Sabath 10-09-2008 23:08
po co nauka że się nie bierze i tak jak ktoś będzie chciał to weźmie
~Ktoś 27-10-2008 23:39
Rasizm - rasizm to bardzo wyolbrzymiony problem . No dajmy przykład kiedy Polak mówi o Romach że są źli są złodziejami itd ... to jest totraktowane jako przejaw dyskryminacji rasowej , narodowościowej itd. , ale gdy już ten sam Rom tu dzież c...n powie o Polaku podobne zdanie to wszystko jest ok. To tak jak w USA jest jakiś tam ułamek czarnych i ten ułamek popełnia 90% przestępstw w tym handel narkotykami , pobicia, gangi itp to nie jest to rasizm ale czysta statystyka więc nie mówmy że białe jest czarne , a czarne jest białe .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group