Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6048
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi polubili policjantów

Czwartek, 29 listopada 2007, 7:09
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Młodzi polubili policjantów
Fot. Angela
Stróże prawa budują pozytywny wizerunek wśród młodzieży poprzez konkurs „Razem bezpieczniej”, którego IX edycja odbyła się w środę. To sprawdzenie poziomu wiedzy młodzieży o policji, pierwszej pomocy, odpowiedzialności nieletnich wobec prawaorazi szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W tym roku najlepsza okazała się drużyna z Bolesławca, jeleniogórzanie wywalczyli miejsce drugie.

W konkursie wzięło udział osiem drużyn z byłego województwa jeleniogórskiego: po dwie z Jeleniej Góry, Bolesławca i Mysłakowic oraz po jednej ze Lwówka Śląskiego i Kamiennej Góry. Rejonowy szczebel olimpiady został poprzedzony eliminacjami szkolnymi oraz pracą z policją.

– W każdej szkole OHP przeprowadzone zostały testy – mówi Ewa Reguła, wychowawca Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze. – Następnie najlepsi zostali wytypowani do pracy z miejskimi komendami policji przygotowując się w ten sposób do ostatniego etapu konkursu.

– Młodzież jest naprawdę bardzo chętna zarówno do brania udziału w takich konkursach, jak również do współpracy z policją – podkreśla Jacek Mesler, Komendant Hufca Pracy w Bolesławcu. – Młodzi ludzie wiedzą obecnie znacznie więcej niż uczestnicy przed kilkoma laty. Są łasi na nagrody i pewnego rodzaje przygodę związaną z tym konkursem, bo mają okazję wyjechać do innego miasta, poznać nowych ludzi, czy porozmawiać z policją.

Potwierdzają to również sami uczestnicy, którzy już zapowiedzieli udział w olimpiadzie w przyszłym roku. Wspólne przygotowania z policjantami do konkursu wiele zmieniło w postawie młodzieży.
– Przede wszystkim mamy teraz zaufanie i większy szacunek dla policji i ich pracy – powiedzieli nam Angelika Sosnowska, Stanisław Kotarba i Agnieszka Płóciennik z jeleniogórskiej drużyny. – Wiele też nauczyliśmy się w ramach pierwszej pomocy, prawa i zasad współpracy z policją. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować policjantom, którzy nas przygotowywali, panu Markowi i panu Radkowi, bo są to naprawdę wyjątkowi ludzie i świetni policjanci.

Zwycięskie załogi czyli uczniowie z OHP w Bolesławcu (I miejsce), drużyna jeleniogórska, która zajęła drugie miejsce i młodzież z Mysłakowic (III lokata), odebrały puchary ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, Komendant Wojewódzki OHP i Komendant Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dla wszystkich uczestników jeleniogórska policja przygotowała pokaz tresury psów policyjnych oraz jej praktyczne wykorzystanie w pracy policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group