Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8163
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi pływacy walczyli o medale!

Poniedziałek, 13 lutego 2017, 13:53
Aktualizacja: 13:59
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Młodzi pływacy walczyli o medale!
Fot. użyczone
Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra był organizatorem I Pływackich Mistrzostw Klas III Szkół Podstawowych z Jeleniej Góry. Na starcie imprezy stanęła blisko setka zawodniczek i zawodników.

Pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze kończy w tym roku 18 lat. Gościła wiele imprez sportowych. Pływali tu olimpijczycy, mistrzowie Polski, rekordziści Polski (niektórzy z nich rozpoczynali tu przygodę z pływaniem). Jest to miejsce gdzie na co dzień odbywają się treningi pływackie, lekcje nauki pływania. Pływają tu również dzieci uczęszczające do klas III jeleniogórskich szkół podstawowych, w ramach miejskiego Programu Powszechnej Nauki Pływania.

Do tych właśnie trzecioklasistów skierował swoją propozycję Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra w porozumieniu z Urzędem Miasta Jelenia Góra organizując w ubiegłą środę I Pływackie Mistrzostwa Klas III Szkół Podstawowych Miasta Jeleniej Góry.

Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedziało 11 szkół podstawowych z Jeleniej Góry i okolic. Zgłoszono do rywalizacji 104 zawodników. Ostatecznie w zawodach wzięło udział 90 uczniów klas trzecich – 38 dziewcząt i 52 chłopców.

- Bardzo nas cieszy nie tylko jako organizatorów tych zawodów, ale dydaktyków – trenerów i nauczycieli pływania, duże zainteresowanie sportem pływackim wśród samych tylko trzecioklasistów. To dobry prognostyk dla rozwoju tego sportu na naszym, jeleniogórskim podwórku, a także informacja dla nas i pewnie również dla władz miasta, że istnieje duże zapotrzebowanie na tego rodzaju zajęcia jak nauka pływania i trening pływacki – mówi Andrzej Jaworski, pełniący funkcję naczelnika zawodów (na co dzień nauczyciel pływania, trener klas pływackich w SP 11 oraz szkoleniowiec w KS Just Swim)

– Dzieciaki same garną się do sportu. Rodzice potrafią znaleźć czas i „zerwać się z pracy” by wspomagać dopingiem swe pociechy. Szkoły zbierają reprezentacje i organizują transport. To wszystko świadczy o tym że, potencjał pływacki w społeczeństwie jeleniogórskim jest i należy go wykorzystać. Bo pływać powinien umieć każdy. Dla przyjemności, dla zdrowia, dla rywalizacji sportowej, a przede wszystkim dla bezpieczeństwa - dodaje Andrzej Jaworski.

Zawodników klasyfikowano w czterech stylach na dystansie 25 metrów, osobno chłopcy i dziewczęta. Każdy uczestnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplom z uzyskanym wynikiem oraz lokatą. Dla pierwszych trzech zawodników w każdej konkurencji, organizator przewidział medale i upominki oraz dyplomy.

- Wyścigi udało się przeprowadzić bardzo sprawnie – podsumowuje Marcin Binasiewicz, sędzia główny zawodów .– Mieliśmy drobne problemy techniczne przy wydruku dyplomów, ale warto było trochę poczekać, bo w rezultacie każdy uczestnik otrzymał dyplom z uzyskanym czasem i zajętą w rywalizacji lokatą. Zresztą najważniejsza była zabawa, a to udało się zrealizować. Chciałbym również nadmienić, iż w roli współorganizatorów zawodów fantastycznie wcielili się uczniowie klasy pływackiej 6e w SP 11: Patrycja Dul, Natalia Stelmaszczyk, Jakub Miliszkiewicz, Maksym Woźny oraz Michał Gigiel, a także Dominika Jarkowiec z I LO w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group