Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10559
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Młodzi kowarzanie pomagają małym pacjentom

Piątek, 19 lipca 2013, 10:16
Aktualizacja: 10:22
Autor: Szpital MSW
Region: Młodzi kowarzanie pomagają małym pacjentom
Fot. Szpital MSW
InterAct Club (IAC) Kowary to grupa młodych ludzi w wieku od 12 do 18 lat, którzy poświęcają swój wolny czas służąc pomocą osobom potrzebującym. Często bywają u dzieci, leczących się w Szpitalu Specjalistycznym MSW w Jeleniej Górze, współorganizując wiele imprez i zabaw.

W październiku ubiegłego roku w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach odbyło się spotkanie przedstawicieli Rotary Club Jelenia Góra – Cieplice, ZSO w Kowarach i InterAct-u Club Kowary z Elżbietą Zakrzewską, dyrektorem SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze, które zaowocowało nawiązaniem ścisłej współpracy ze szpitalem MSW.

Odtąd młodzież z IAC czynnie bierze udział w każdej akcji w lecznicy, a szczególnie w działaniach podejmowanych z pacjentami z dziennego oddziału dla dzieci i młodzieży. - Cieszy nas fakt, że dobro naszych najmłodszych podopiecznych stało się istotną częścią działań młodzieży z InterAct-u. To dowód na to, iż wystarczy dobra wola i wielkie serce, aby nieść radość i uśmiech wśród małych pacjentów - podkreślają pracownicy szpitala.

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem lecznicy i InterAct-u była organizacja balu charytatywnego na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Kowar. Impreza odbyła w listopadzie 2012 roku się w CUMiPZ „Przedwiośnie” w Kowarach. Było dużo radości i uśmiechów.

Kolejną wspólną akcją szpitala oraz młodych rotarian było Spotkanie Wigilijne zorganizowane dla dzieci, młodzieży oraz ich bliskich z dziennego oddziału.

Na początku czerwca br. CUM i PZ „Przedwiośnie” szpital zorganizował Dzień Dziecka i oczywiście nie mogło zabraknąć wolontariuszy z InterAct- u. Była wspólna wycieczka oraz grill. Młodzież czynnie udzielała się przy organizacji gier i konkursów dla małych pacjentów.

Natomiast 5 lipca br. wolontariusze z InterAct- u wzięli udział w projekcie Fundacji Orange, która miała na celu stworzenie „Bajkowego Kącika” tj. bezpiecznego i kolorowego miejsca do zabawy i nauki dla dzieci z dziennego oddziału. Natomiast kilka dni później (11 lipca br.) miała tu miejsce impreza pod nazwą „Bezpieczne Wakacje” z mnóstwem atrakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group