Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5923
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi filharmonicy. Z „Maskaradą” na bis!

Czwartek, 27 stycznia 2011, 14:23
Aktualizacja: Piątek, 28 stycznia 2011, 7:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodzi filharmonicy. Z „Maskaradą” na bis!
Fot. TEJO
Przepiękny walc Arama Chaczaturiana do sztuki Lermontowa „Maskarada” aż dwukrotnie zabrzmiał dziś podczas pierwszego koncertu karnawałowego, który – dla młodej widowni – dała Szkolna Orkiestra Symfoniczna PSM I i II stopnia im. Moniuszki pod batutą Eweliny Joanny Rożek.

Drugi koncert odbędzie się o godz. 17. Warto udać się do Filharmonii Dolnośląskiej, aby posłuchać odważnego brzmienia szkolnej orkiestry, którą od września ubiegłego roku opiekuje się Ewelina Joanna Rożek. Ta młoda, choć już utytułowana, Meastra, przejęła batutę szkolnej orkiestry od Sławomira Kupczaka, poprzedniego Mistrza.

Dziś przed południem orkiestra – anonsowana przez Agnieszkę Cel – zagrała w trzech odsłonach. Najpierw – jako kameralna – wykonując część z „Czterech pór roku” Vivaldiego z solistycznym udziałem młodych wiolinistek Sulamity Ślubowskiej i Julii Małek. Zabrzmiało też (bez trzeciej części) divertimento „Eine kleine Nachtmusik” Mozara.

Później – jako symfoniczna – orkiestra osiągnęła pełnię brzmienia w znanych utworach Czajkowskiego, Straussa i wspomnianego Chaczaturiana, którego Walc z „Maskarady” jest jednocześnie jednym z najpiękniejszych dzieł tego rodzaju. Na koniec do orkiestry dołączył chór szkolny przygotowany przez Dorotę Oleksyk, a publiczność miała okazję usłyszeć angielskojęzyczną kantatę związaną z Bożym Narodzeniem.

Nie obyło się bez bisu: skróconej wersji „Maskarady”. I choć publiczność, która do ostatniego miejsca wypełniła salę, nie była do końca „dobrowolną”, koncertu wysłuchała z zainteresowaniem. Niech to będzie zachętą dla innych melomanów. Powtórzmy: drugi koncert „Filharmonii młodych” dziś o godz. 17 w sali Filharmonii Dolnośląskiej przy ulicy Piłsudskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group